Detaylı Far İçi Restorasyonu
Posted in Far Restorasyonu

Detaylı Far İçi Restorasyonu

Detaylı Far İçi Restorasyonu

Araçların sürüş konforu adına farla çok önemli bir yere sahiptir. Yol aydınlatmasının çok iyi ve kaliteli olması gerekir ki kaza vb. durumlar gerçekleşmesin. Meydana gelecek hasarlar farklı sorunlara neden olacağından detaylı far içi restorasyonu önem kazanmaktadır. Farların içinde bazı nedenlerden kaynaklı bozulmalar olmaktadır. Etkili bir şekilde düzeltilmesi durumunda bozulmalar onarılarak eski kaliteli işlevine devam edebilir.

Farların soyulması durumunda yaşanacak olan bozulmalar ileri görüşü ciddi anlamda etkilemektedir. Hayati bir öneme sahip olduğundan dolayı yaşanacak sorunlar ve bozulmalar asla ihmal edilmemelidir. Herhangi bir kaza veya ciddi bir sorun yaşanmadan evvel bozulmalar giderilmelidir. Farlardaki bozulmaların halledilmesi hassas bir konudur. Dikkatli davranılmalı ve özenli hareket edilerek sorun çözüme kavuşturulmalıdır.

Malzemeler ve Far İçi Restorasyonu

Fardaki sorunların çözüme kavuşabilmesi için bazı işlemlerin yapılması gerekir. Bu işlemler için gerekli olan malzemeler vardır. Malzemeleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Polisaj makinası
  • Maskeleme bandı
  • Su zımparası

Hassas bir işlem olduğundan dolayı bütün malzemelerin eksiksiz kullanılması gerekir. Malzemeler temin edildikten sonra işlemlere başlanılmalı. Maskeleme bandı kullanılması aracın zarar görmesini engellemek için gereklidir. Pasta ve cilalama işlemi yapılırken aracın diğer bölgelerinin zarar görmemesi için öncelikle maskeleme bandı kullanılarak koruma sağlanır.

Su zımparası farın iç kısmının etkili bir şekilde parlatılmasını sağlar. Sararma veya kireçleme yaşandığında su zımparası mutlaka kullanılmalıdır. Farın tam ve mükemmel bir şekilde parlatılması için polisaj makinası da kesinlikle gereklidir. Pratik bir şekilde kullanılan polisaj makinası sayesinde farların temizlik işlemi en güzel şekilde gerçekleştirilir.

Far İçi Restorasyon İşleminin Yapılması

Farın içini temizleme işlemini yapmaya başlamadan önce malzemelerin hepsinin hazır olduğuna emin olmalısınız. İlk aşamada maskeleme bandı kullanılır. Farın etrafı maskeleme bandı ile güzelce sarılarak zarar görmesi engellenir. Maskeleme bandı kullanılmazsa aracın boyası işlem sırasında zarar görebilir. Bantla maskeleme işi bittikten sonra ikinci aşamada su zımparası kullanılır.

Su zımparasını daha rahat kullanabilmek için polisaj makinasına monte edilir. Monte işleminden sonra detaylı far içi restorasyon uygulamasına başlanır. Farın içindeki çiziklere göre zımpara kullanılmalıdır. Derin ve ağır çiziklerde 1200 kumluk zımpara tercih edilmelidir. Hafif çizikler içinse 600 kumluk zımpara onarım için yeterli olacaktır. En son aşamada far parlatıcı ürünler kullanılarak dış yüzeyin parlaklığı artırılır.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?