Çatlak Oto Cam Tamir Hizmeti

Otomotiv camı gibi lamine camlar üzerinde oluşan çatlaklar tamir edilmektedir. Çatlak içerisine enjekte edilen reçine camın içerisine mükemmel bir şekilde işler. Çatlağın tekrar yürümesine ya da oluşmasına izin vermez. Piyasada birçok çatlak tamiri ürünü bulunmaktadır. GlasWeld’in bu ürünlerden farkı kaliteli reçineler ve son teknoloji enjektör kullanarak geçici değil kalıcı çözüm sunmasıdır. Çatlak oto cam tamir hizmeti söz konusu olduğunda GlasWeld mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır!

Çatlak Oto Cam Tamir Edilir Mi?

Günümüzde araç sahipleri için araçlarının hasarsız olması önemsenir. Farklı nedenlerden ötürü sıklıkla araçlarda cam çatlaklığı sorunları yaşanmaktadır. Genel olarak ise araçlardaki çatlak camlarda tamir edilebiliyor. Çatlak olan camların % 85 tamir edilebilir halde oluyor. Çatlak Cam tamiri hizmetleri olarak sunan firmalar ile çatlak camlar tamir edilebilir. Araç sahipleri araçlarını daha düzgün kullanabilmeleri için çatlak olan camın tamiri gereklidir.

Camdaki Çatlaklık Nasıl Giderilir?

Araçlardaki çatlaklık firma ya da ustalar tarafından profesyonel tekniklerle giderilir. Araçlardaki cam çatlaklıkları giderilme işlemlerine ilk olarak teknik matkap ile çatlak alanı delinir. Vakumlu olan özel bir sistem ile çatlak bölgesine kimyasal madde yerleştirilir. Son olarak ultraviyole işlemi ile çatlak cam tamir edilir. Çatlak cam tamiri işlemi sonrası özel cihazlar ile temizlik yapılır.

Camı Çatlak Araç Muayeneden Geçer Mi?

Araçlarda düzenli olarak zorunlu muayene işlemlerinin gerçekleşmesi gerekir. Muayeneden geçemeyen araç; trafik kullanımına uygun olmadığı için kullanılamaz haldedir. Genel olarak araçlardaki ön camın çatlaklık durumuna göre muayeneden geçiş izni alır. Eğer camdaki çatlaklık sürücünün görme mesafesine engel ise; muayeneden geçiş alınamaz. Fakat ön camdaki çatlaklık sürücüyü etkilemeyecek yerde ise; araç muayeneden geçiş alır.

Çatlak Oto Cam Tamir HizmetiCam Çatlağı İlerler Mi?

Araçlardaki cam çatlakları anlık olarak türlü sebeplerden dolayı olabilir. Genel olarak araçlarda cam çatlakları çok küçük bir alanı kapsar. Fakat zaman içerisinde camdaki çatlaklık büyür. Araç hareket halinde iken çatlaklık etkilenir ve ilerler.

Önlem alınmaması durumunda araçtaki camın tamamını kaplayabilir. Bazı durumlarda ise; cam araç hareket halinde iken kırılabilir. Bu yüzden de çatlak olan camın tamiri en kısa sürede gerçekleşmesi gerekir.

Çatlak Oto Cam Tamir Edilmezse Ne Olur?

Araçlardaki ön camın çatlak olması genel olarak tehlikeli olur. Çünkü camdaki çatlak ilerler. Bir süre sonra sürücünün görüş alanına engelleyecek durumu gelir. Çatlak oto cam tamir sorunu giderilmezse sürücünün görüş açısına engel olabilir. Bu yüzden oto cam çatlaklarının tamiri zorunludur. Bütün bu bilgiler ışığında oto camınızda bir şekilde çatlak oluşmuşsa; tamir ettirmeniz önerilmektedir.

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?