>

Çatlak Oto Cam Tamir Hizmeti

Otomotiv camı gibi lamine camlar üzerinde oluşan çatlaklar tamir edilmektedir. Çatlak içerisine enjekte edilen reçine camın içerisine mükemmel bir şekilde işler. Çatlağın tekrar yürümesine ya da oluşmasına izin vermez. Piyasada birçok çatlak tamiri ürünü bulunmaktadır. GlasWeld’in bu ürünlerden farkı kaliteli reçineler ve son teknoloji enjektör kullanarak geçici değil kalıcı çözüm sunmasıdır. Çatlak oto cam tamir hizmeti söz konusu olduğunda GlasWeld mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır!

Çatlak Oto Cam Tamir Edilir Mi?

Günümüzde araç sahipleri için araçlarının hasarsız olması önemsenir. Farklı nedenlerden ötürü sıklıkla araçlarda cam çatlaklığı sorunları yaşanmaktadır. Genel olarak ise araçlardaki çatlak camlarda tamir edilebiliyor. Çatlak olan camların % 85 tamir edilebilir halde oluyor. Çatlak Cam tamiri hizmetleri olarak sunan firmalar ile çatlak camlar tamir edilebilir. Araç sahipleri araçlarını daha düzgün kullanabilmeleri için çatlak olan camın tamiri gereklidir.

Camdaki Çatlaklık Nasıl Giderilir?

Araçlardaki çatlaklık firma ya da ustalar tarafından profesyonel tekniklerle giderilir. Araçlardaki cam çatlaklıkları giderilme işlemlerine ilk olarak teknik matkap ile çatlak alanı delinir. Vakumlu olan özel bir sistem ile çatlak bölgesine kimyasal madde yerleştirilir. Son olarak ultraviyole işlemi ile çatlak cam tamir edilir. Çatlak cam tamiri işlemi sonrası özel cihazlar ile temizlik yapılır.

Camı Çatlak Araç Muayeneden Geçer Mi?

Araçlarda düzenli olarak zorunlu muayene işlemlerinin gerçekleşmesi gerekir. Muayeneden geçemeyen araç; trafik kullanımına uygun olmadığı için kullanılamaz haldedir. Genel olarak araçlardaki ön camın çatlaklık durumuna göre muayeneden geçiş izni alır. Eğer camdaki çatlaklık sürücünün görme mesafesine engel ise; muayeneden geçiş alınamaz. Fakat ön camdaki çatlaklık sürücüyü etkilemeyecek yerde ise; araç muayeneden geçiş alır.

Çatlak Oto Cam Tamir HizmetiCam Çatlağı İlerler Mi?

Araçlardaki cam çatlakları anlık olarak türlü sebeplerden dolayı olabilir. Genel olarak araçlarda cam çatlakları çok küçük bir alanı kapsar. Fakat zaman içerisinde camdaki çatlaklık büyür. Araç hareket halinde iken çatlaklık etkilenir ve ilerler.

Önlem alınmaması durumunda araçtaki camın tamamını kaplayabilir. Bazı durumlarda ise; cam araç hareket halinde iken kırılabilir. Bu yüzden de çatlak olan camın tamiri en kısa sürede gerçekleşmesi gerekir.

Çatlak Oto Cam Tamir Edilmezse Ne Olur?

Araçlardaki ön camın çatlak olması genel olarak tehlikeli olur. Çünkü camdaki çatlak ilerler. Bir süre sonra sürücünün görüş alanına engelleyecek durumu gelir. Çatlak oto cam tamir sorunu giderilmezse sürücünün görüş açısına engel olabilir. Bu yüzden oto cam çatlaklarının tamiri zorunludur. Bütün bu bilgiler ışığında oto camınızda bir şekilde çatlak oluşmuşsa; tamir ettirmeniz önerilmektedir.

Neden Çatlak Cam Tamiri?

Arabaların camları özel teknoloji ile üretilmektedir. Düz camlar çatladığında tamiri imkansızdır. Ancak araç camı gibi lamine camlarda meydana gelen çatlakların çok büyük bir kısmı tamir edilebilir. Çatlaklar çeşitli dış etkenler nedeniyle oluşur. Tamir konusunda çatlak nedenine değil çatlağın boyutlarına bakılır.

Çatlak Oto Cam Tamir HizmetiHafif derece olan çatlakların tamiri yapılır. Ancak uzunluğu ve derinliği fazla olan çatlakların uzman ekip tarafından değerlendirilmesi gerekir. Çatlağın derinliği çoksa müdahale kesinlikle profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Profesyoneller derin çatlağı değerlendirirler. Şayet yapılacak seviyedeyse işleme başlarlar. Değilse tek çare olarak camın değiştirilmesi gerekir. Çatlama durumunda parçası kopan veya birden fazla noktasında derin çatlaklar olan camların tamiri mümkün değildir.

Çatlak Tamiri Ne Kadar Sürer?

Çatlak oluştuğunda hemen tamir edilmelidir. Hafif çatlakları evde dahi tamir etmeniz mümkündür. Her evde kolaylıkla bulunan malzemeler kullanılarak tamir işlemi gerçekleştirilir. Şayet evde yapılacak işlemler ihmal edilirse hafif çatlaklar ilerler, büyür, derinleşir. Derinleşen çatlakların servise götürülmesi gerekir. Derin çatlaklara evde müdahale etmek yanlıştır. Çünkü en ufak bir hata camı kaybetmeye neden olur. Zamanında tamire giden camların kurtarılma oranı çok daha yüksektir. Tamir için yapılacak işlem ortalama 30 dakika kadar sürer. 30 dakika sonrasında çok derin çatlaklardan dahi geriye sadece bir kalemin ucundan daha küçük bir leke kalır. Dışarıdan belli olmayacak bir lekedir. 189

Çatlak Cam Ne Kadara Tamir Edilir?

Sürücüler genellikle ön camlarındaki çatlağı önemser. Oysaki aracın her camındaki çatlak önemsenmelidir. Çatlak tamir edilmezse kullanım konforunu düşürür. Tamir edilmeyen cam ve değişen cam satış sırasında aracın değerini de düşüreceğinden çatlaklar hemen tamir edilmelidir. Tamir fiyatları çatlağın durumuna, aracın yerli veya yabancı olmasına göre değişir.  Lüks araçların camlarının kalitesi daha yüksektir. Doğal olarak daha ekstra işlemler yapılması gerektiğinden tamir maliyeti artmaktadır.

Çatlak Oto Cam Tamir HizmetiÇatlak Cam Tamirinin Detayları Nasıldır?

Cam çatlakları gündeme geldiği zaman son derece can sıkıcı bir sorun karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı oto cam çatlakları ortaya çıktığında ilk akla hemen camın yenisiyle değiştirilmesi gelmektedir. Oysa camın yenisiyle değiştirilmesi oldukça maliyetli bir işlemdir. Bunun yerine çatlak cam tamiri hizmetinden yararlanmak en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkacaktır. Üstelik son zamanlarda çatlak camların çok daha başarılı bir şekilde tamir edildiklerini ifade etmek de mümkün olmaktadır. Bu noktada çatlak cam tamirinin detaylarını aşağıdaki gibi sıralamak da mümkün olmaktadır:

  • Öncelikli olarak çatlağın bulunduğu bölge temizlenmelidir
  • Temizleme işlemi sonrasında vakum yardımıyla çatlak alanda bulunan hava alınmalıdır
  • Sonrasında havanın alındığı oto cam çatlağının bulunduğu bölgeye özel bir reçine yerleştirilir
  • Burada konulan reçinenin seri bir şekilde yapışmasını mümkün kılmak için UV lambası kullanılır
  • Konulan reçine iyice kuruduktan sonra artık UV lambası kaldırılmalı ve çatlağın bulunduğu alan temizlenmelidir

Görüldüğü üzere oto cam çatlağı tamiri aşamaları gündeme geldiği zaman karşımıza son derece hassas bir süreç çıkar. Bu sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesi için çatlak tamirinde uzman olan bir firmanın tercih edilmesi şarttır. Ancak bu sayede üst düzeyde bir tamir işleminin yapılması mümkün olmaktadır. Bundan dolayı oto cam çatlağı tamiri hizmeti alacaksanız mutlaka bu alanda uzman olan bir firmayı tercih etmek durumundasınız!

Neden Profesyonel Bir Çatlak Cam Tamiri Firmasını Tercih Etmeliyim?

Oto cam çatlak tamir işlemi oldukça titiz bir çalışmayı şart kılmaktadır. Bundan dolayı oto cam tamiri hizmeti konusunda üst düzeyde bir hizmet almak, beraberinde önemli kazanımları da getirecektir. Siz de oto cam çatlak tamiri konusunda uzman bir firmayı tercih edecek olursanız, tamir işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz!

Profesyonel Cam Çatlak Tamiri Hizmeti

Çatlak cam tamiri hizmeti gündeme geldiği zaman karşınıza çok sayıda farklı seçenek çıkacağından burada bu tarz bir hizmeti almadan önce mutlaka kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız her zaman önerilmektedir. Unutmamak gerekir ki profesyonel çatlak cam tamiri hizmetleri sayesinde, aracınızı hızlı ve doğru bir şekilde değerlendirmesi mümkün olacaktır. Böylece size çatlak cam tamiri konusunda doğru çözümleri sunabilmek de mümkün olacaktır. Ön camlardan yan camlara kadar pek çok farklı camların tamiri gündeme geldiği zaman karşımıza son derece titiz bir süreç çıkmaktadır.

Kapsamlı Oto Cam Tamiri HizmetiKapsamlı Oto Cam Tamiri Hizmeti

Günümüz itibariyle kapsamlı oto cam tamiri hizmetinin talebe uygun bir şekilde sunulduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Çatlak bir araba camınız varsa,  bu sinir bozucu bir deneyim olabilir. Bazı insanlar kendi araba camlarını tamir edebileceklerini düşünse de, bunun için bir profesyonel çağırmanız şiddetle tavsiye edilmektedir. Bir profesyonel camı hızlı ve verimli bir şekilde onarabilecektir. Bu da zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Çatlak bir araba camı veya başka tür bir araba camı hasarı yaşıyorsanız, nasıl tamir edeceğinize dair mutlaka profesyonellerden destek almak durumundasınız. Ancak bu sayede tam olarak talebinizi karşılayabilecek bir ölçüde ve bütçe dostu bir şekilde aracınızdaki çatlak cam sorunundan kurtulmanız mümkün olacaktır.  Burada tamir firması tercihlerine dikkat ediyor olmanız şarttır!

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button