>

Çatlak Cam Tamiri – S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

<strong>Çatlak cam onarım</strong> işine bayii olarak başlamak için neler yapmalıyım?

GlasWeld Türkiye’nin bayiisi olarak bu işi yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle arzu ve kararlılığa, sıkı çalışma ve kaliteli iş yapmaya istekli olmanız gereklidir. Tabii ki her firma için iyi bir iş planına sahip olmak ve yerel pazarınızı iyi tanımak önemlidir. Bölgenizdeki potansiyel müşterileri belirleyip, görüşmeler yaparak satış hacminizi arttırabilirsiniz. Oto yıkamacılar, filo kiralama firmaları, araç satış bayilikleri, kaportacılar, oto kuaför-tamir dükkanları gibi firmalar tamir uygulamalarınıza ilgi gösterecektir.

GlasWeld ‘in son teknoloji ekipmanları ve sarf malzemelerini kullanarak yaptığınız tamiratlar, iş kalitesini önemli ölçüde arttırır. GlasWeld Türkiye İstanbul içi eğitimler için ek ücret talep etmemektedir. Aldığınız ürünler ile ilgili ister telefon ister e-mail yolu ile gerekli bilgileri alabilirsiniz. Kalan şehirler için ise uzaktan eğitim yöntemleri kullanılmaktadır. (Görüntülü konuşma, video desteği gibi.) Yine ulaşım ve konaklama giderleri karşılanarak istenilen şehirlerde ekiplerimiz yerinde eğitim vermektedir.

GlasWeld tamir ürünlerinin bir diğer avantajı mobil kullanıma uygun olmasıdır. Ürünleri aracınızın arkasına koyup müşterilerinizin yanına giderek de tamirat yapabilirsiniz. Her zaman bir mağaza ortamına ihtiyacınız yoktur. Çatlak cam onarım işi başlatırken gerek duyacağınız diğer faktör, sigorta şirketlerine kaydolmaktır.  Bunu yapmak, perakende müşterilerin size sigorta şirketleri vasıtası ile gelmesini sağlar.

Çatlak cam onarım işine başlamanın en büyük avantajı, giriş maliyetlerinin düşük olmasıdır. Çatlak cam onarım işine girmek için mağazaya bile gerek duymadan sadece çatlak cam tamir setini alarak da başlayabilirsiniz. Çatlak cam tamiri ile önemli kar marjları elde etmiş olursunuz. Reçine maliyetiniz, tamir başına çok düşüktür. Maliyet hesaplarını eğitim aşamasında sizlere anlatmaktayız.

Profesyonel çatlak cam tamir seti alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bir ön cam tamir setine karar verirken bakmamız gereken ilk şey teknolojisidir.

Çatlak cam onarımGlasWeld Çatlak Cam Onarım Hizmetlerinde 1 Numara!

Teknoloji ve yenilik, özellikle çatlak yapısının ideal olmadığı durumlarda dahi mükemmel bir onarım elde etmenizi sağlar. İklim faktörleri söz konusu olduğunda veya zorlu bir çatlak yapısına denk geldiğinizde GlasWeld ‘in son teknoloji enjektörleri havayı ve nemi dışarı atmanıza yardımcı olur.  Yine ar-ge çalışması sonrası geliştirilen GlasWeld marka reçineler çatlağın içeresine daha rahat girer ve daha iyi görünen bir onarım sağlar. Bu nedenle kendini devamlı yenileyen teknoloji bir numaralı önceliğiniz olmalıdır.

Gerçekten dikkat etmeniz gereken diğer şey basitliktir. Dünyadaki en teknolojik ürünü yapsanız bile, doğru kullanamadıktan sonra bir önemli kalmayacaktır. GlasWeld tamir setleri bunu göz önünde bulundurarak kullanımı ve öğrenmesi kolay setler geliştirmiştir.

İşte GlasWeld’in felsefesi, mükemmel teknolojinin zor bir görevi basitleştirmesidir. Bu nedenle tasarladığımız her şey, karmaşık olmayan, çok adımlı süreçler oluşturmadan, mükemmel ve tutarlı sonuçlar elde etmenize yardımcı olmak amacındadır. Kullanım kolaylığı çabuk ve hızlı çalışmanıza yardımcı olacak büyük bir faktördür.

Diğer faktör seti aldığınız firmanın eğitim verip vermemesidir. GlasWeld Türkiye setlerini sattığı firma ve kişilere kapsamlı eğitim vermektedir. Bunu görsel ve yazılı dökümanlar ile de desteklemektedir.

GlasWeld çatlak cam tamir setinin ömrü ne kadardır?

Çatlak cam tamir seti enjektörlerimiz cerrahi kalitedeki paslanmaz çelikten yapılmıştır ve paslanmaya karşı ömür boyu garantilidir. Bunun ötesinde, GlasWeld olarak, kaliteli ekipmanımız ve teknolojimizle büyük bir gurur duyuyoruz. Çatlak cam onarım setinin kaliteli ve uzun ömürlü olması için üretim sürecimiz boyunca en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz.

Enjektörün yanında setimizi benzersiz yapan diğer bileşenler UV ışık sistemi ve aksesuarlarıdır. UV ışık sistemi ve aksesuarlarımızın hepsi bir yıl garanti kapsamındadır. Ancak, tasarım düzeyi ve kullandığımız bileşenler sayesinde UV ışık sistemi ve aksesuarlarını yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz.

GlasWeld çatlak cam tamir seti alanlara hangi eğitimleri veriyoruz?

İlk olarak, çatlak cam onarım setinin içinde yer alan hızlı başlama kılavuzumuzu eksiksiz olarak okumanızı öneririz. Bu kılavuz resim ve talimatlarla desteklenerek çatlak onarımının nasıl yapılacağını kademe kademe gösterir. Set teslimlerinde personelimizde uygulamalı olarak çatlak cam tamiri yapıp personelinizi eğitmektedir.

Buna ek olarak, bilgisayarınızda izleyebileceğiniz tüm videoları içeren bir  flash disk alacaksınız. Ayrıca glasweld.com ve glasweldturkey.com adresinde bulunan çevrimiçi eğitimlerimize de erişebileceksiniz.

çatlak cam onarımGlasWeld Nitelikli Ürünlerle Çatlak Cam Onarımı Yapar!

Piyasadaki hemen hemen diğer tüm üreticilere göre daha fazla eğitim seçeneği sunuyoruz ve başarı için uygun araçlara sahip olmanızı sağlıyoruz.

Çatlak tamirinde son aşamada neden dolgu reçinesi kullanmalıyım?

Dolgu reçinesi çatlağın ilk oluştuğu darbe noktasını dolduracak şekilde tasarlandı. Yani çarpma yüzeye çıktığında ve o yüzeyin altında bir kopukluk olduğu zaman, onarım tamamlandıktan sonra dolgu reçinesi kullanacağız.

Dolgu reçinesinin içeriğindeki kimyasallar diğer tamir reçinelerinin içerisindekilerden farklıdır. Tamir reçineleri farklı özelliklere sahiptir. Akış için tasarlanmıştır, camı bağlayıp tutmaya yöneliktir. Ancak, doğrudan güneş ışığına, sıcaklığa,tuzlu suya ve neme karşı uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmamıştır. Dolgu reçinesi ise, kırılmayı olabildiğince iyi kapatmak ve mükemmel görünmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Son katman oluşturarak camı ve eski çatlak alanı dış etkenlerden korur. Bu nedenle, geleneksel bir ön cam onarım reçinesinden ziyade, onarımınızın son adımı olarak dolgu reçinesi kullanmalısınız.

GlasWeld'in ön cam çatlak tamir seti neden sektörde en iyisidir?

Bunu üç kategoriye ayıralım; Herhangi bir profesyonel ön cam çatlak onarım setinin üç ana bileşeni enjektör, kürleme ve reçinelerdir. Enjektör hakkında konuşarak başlayalım. GlasWeld enjektörleri hakkında ilk dikkat edilmesi gereken, ProVac’ın gücüdür.

ProVac teknolojisi, her GlasWeld enjektörüne entegredir. Reçineyi enjekte ederken muazzam derecede güçlü bir vakum oluşturur. Harici pompa ve hortumlar olmadan vakumu reçineyi enjekte ederken korur. Daha temiz onarımlar sağlamak için nemi ve çatlak içerisindeki havayı dışarı çıkarır. Tüm enjektörlerimiz, hareketli parçaları az olan, kullanımı çok kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Enjektöre takılması gereken çılgın pompalar ya da hortumlar yoktur.

çatlak cam onarımGlasWeld Çatlak Cam Onarım ve Kürleşme İşlemi

Şimdi, kürleşme hakkında konuşalım, LED teknolojisi ile kürleyen Procur plus, patentli bir kürleme ışığıdır. 360 derecede eş zamanlı kürleme yaparken reçinenin büzülmesini engeller. LED kürleme sistemimiz için ampul asla değiştirilmez. Sektördeki en hızlı kür ışığıdır. Yaklaşık 60 saniyede kürleme işlemini tamamlar.

Şimdi, reçine hakkında konuşalım. Reçine söz konusu olduğunda, piyasadaki en iyi reçineye sahip olduğumuzdan emin olmak için çok fazla miktarda test yapıyoruz. Uzun ömür testi, çatlama, sararma, gerilme mukavemeti, çekme testleri vb. Tüm bu testler, reçinelerimizin muhteşem görünümlü onarımlar yapabilmesi için tekrarlanıp, geliştiriliyor.

Yukarıda saydığımız tüm bu özellikler rakiplerimizden çok daha üstün ve sektörde en iyi ön cam çatlak tamir seti üretmemizi sağlamıştır.

Uzun süre tamir edilmeden beklemiş toz,nem ve daha fazlasının bulunduğu bir çatlağı nasıl tamir edersiniz?

Çatlak içerisinde çok fazla kir ve pislik varsa müşterileriniz için doğru beklentileri yaratmak ve müşterilerinizle iletişim kurmak önem taşır.

Çatlaklar oluştuktan bir kaç gün içinde hatta birkaç hafta içinde onarıldığı takdirde onarımın izleri neredeyse görülmeyecek boyuttadır. Fakat çok uzun süre tamir edilmemiş çatlaklarda amaç görselin düzelmesinden ziyade ilerlemesini engellemektir. Onarım izleri yinede belli bir oranda düzelecektir. Fakat yeni oluşmuş bir çatlağı tamir ettikten sonraki görsel kaliteyi yakalayamayabilirsiniz.

Ön <strong>cam çatlak onarım </strong>işlemi ne kadar sürer?

Düzgün ve kaliteli bir ön cam çatlak onarımını yapmak ne kadar sürüyor?

Kombinasyon çatlakları, yıldız çatlakları ve boğa gözü çatlakları gibi çatlakların onarımı genellikle 30 dakika sürmektedir. Uzun çatlaklar ise, çatlağın uzunluğuna ve teknisyenin beceri düzeyine bağlı olarak, genellikle 30 dakika ile 60 dakika arasındaki değişmektedir.

Dikkate alınması gereken diğer faktörlerde vardır. Örneğin camın sıcaklığı. Aracın sıcaklığını kontrol etmek için ek zaman harcamak zorunda kalırsanız, camı çalışabilir bir sıcaklığa getirmek onarıma ek süre katacaktır. Dışarısı çok sıcak veya çok soğuksa, onarım işleminizi biraz uzatabilir.

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button