Çatlak Oto Cam Tamiri Yapımı
 Çatlak Oto Cam Tamiri
Posted in Çatlak Cam Tamiri

 Çatlak Oto Cam Tamiri Yapımı

 Çatlak Oto Cam Tamiri Yapımı

Otomobiller artık günümüzün en büyük ihtiyaçlarından birisi haline gelmiştir. Fakat araç sahibi olmak yalnızca otomobilin satın alımıyla bitmemektedir. Özellikle de araç sahibi olanların çatlak cam tamiri konusunda hassas bir tavır sergilemesi gerekmektedir. Peki çatlak oto cam tamiri nasıl yapılır? İşte detaylar!

Öncelikle çatlak cam tamiri sırasında da otomobilin ön, yan veya arka camında yer alan çatlak kısım özel bir kimyasal madde ile işlenmektedir. Bu işlem ile çatlak veya taşların neden olduğu izler %85 ila %95 oranında kaybedilmektedir. Bu sayede aracınızın orijinalliği bozulmamakta ve araç camı da tamamen kaybedilmemektedir. Çünkü camlarda meydana gelen en ufak çatlakları bazı durumlar tetikleyebilir ve çatlağın büyümesine neden olur. Bu işlemle de bu durumun önüne geçilmektedir.

Çatlak Oto Cam Tamiri Fiyatları

Aracının camında çatlak olanların en fazla merak ettiği şeylerden birisinin de oto cam çatlak tamiri fiyatları olmaktadır. Bu sorunun cevabını merak edenlere de ilk olarak cam yenileme maliyetinin bir araç için en az 150 Türk Lirası’ndan başlayacağını söylemek mümkündür. Fakat bu fiyat aracın kalitesine göre de değişim gösterecektir. Çünkü lüks otomobillerde maliyet de daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle de en az 150 TL ile başlayan bu skala, üst seviye araçlarda 900’den başlayıp 4 bin TL’ye kadar artabilmektedir.

 Çatlak Oto Cam TamiriBunun aksine cam tamirinde ise fiyatlar 80 TL’den başlamakta ve en fazla 1000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu sayede tamir yaparak aracınızın camını yenilemekten de kurtulmanın yanı sıra ciddi bir kâr elde etmiş de olabilirsiniz.

Çatlak Cam Tamir Etmenin Önemi

Aracının camında çatlak olduğunu tespit edenler çoğu zaman bu çatlakla bir süre daha idare edebileceğiniz düşünerek hataya düşmektedir. Bu nedenle de cam çatlağı tamiri seçeneğini düşünmemektedir. Fakat bunun tam aksine aracınızın herhangi bir camında çatlak varsa bunu tamir etmeniz için gereken başlıca nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tamamen cam yenilemek yerine tamirle daha az maliyetle sorunu halledebilme
 • Orijinalin değişmemesi ve bu sayede aracın değerinde kayıp yaşanmaması
 • Cam yenilemenin yanı sıra tamir işleminin en fazla 20 dakika içerisinde halledilebilmesi
 • Orijinal cam lastikleri sökülmediği için ileriki süreçte su akıntılarının oluşmasının engellenmesi
 • Aracın tüm toz, çamur gibi kirlere karşı korunaklı olması
 • Çatlağın büyümesinin engellenmesi

Yukarıdaki sebeplerden yola çıkarak siz de çatlak oto cam tamiri işlemi ile hem cebinizi hem de arabanızı kurtarabilirsiniz.

Çatlayan Araç Cam Tamiri

Aracını ilk günkü kadar temiz kullanmak isteyenler bakımına özen göstermelidir. Araç dış etkenlere maruz kalarak çeşitli zararlar görür. Camın çatlaması, can sıkıcı bir olaydır. Çatlak oluşan camın hiç vakit kaybedilmeden tamir edilmesi gerekir. Bazı sürücüler çatlağın küçük olmasını önemsemez ve tamir ettirmez. Oysaki çatlağın küçük veya büyük olması çok önemli değildir. Küçük çatlaklar, araç hareket ettikçe büyür ve ilerler.

Çatlaklar aracın ön, yan ve arka camlarının hepsinde oluşabilir. En çok ön camda görülür. Gelişen teknoloji ve yenilenen ürünler kullanılarak çatlayan camlar %95 oranında tamir edilir. Çatlağın ihmal edilmesi cam kaybına ve daha büyük sorunlara neden olur. Büyüyen çatlak sürücünün önünü görmesine engel olabilir.

Çatlak Cam Tamir Etmenin ÖnemiÇatlayan Araç Cam Tamiri Maliyeti

Camı çatlayan sürücüler, tamir maliyetinin ne kadar olacağını merak ediyorlar. Çatlayan camın tamir fiyatları değişkenlik gösterir. Aracın ithal marka olması, çatlağın derinliği, büyüklüğü ve durumu tamir fiyatını etkiler. Yabancı marka araçların yeni modellerinin camları yüksek kalitedir. Sensör gibi bazı teknik özelliklerle donatılmış olduğundan çatlak onarım fiyatı yüksektir. Ancak burada şunu ifade etmek gerekir ki çatlak cam tamir edilmezse zamanla kaybedilir. Cam değişim fiyatları, değişimin kat ve kat üzerindedir. Çatlak tamiri yapılarak camın kurtarılması çok daha ekonomik olacaktır.

Çatlayan Araç Cam Tamirinin Önemi

Araç camındaki çatlağın hemen tamir edilmesi gerekir. Bunun nedenleri arasında şunlar vardır;

 • Maliyeti düşürmek; Çatlağın tamiri, cam değişimine oranla çok düşüktür.
 • Orijinal parçanın değişmemesi; Cam değişince orijinal parça değişmiş olacağından aracın fiyatı düşer.
 • Daha uzun süre araçsız kalmamak; Cam değişimi olunca zaman uzar ancak çatlak tamiri en fazla 20 dakikada yapılır.
 • Su sızıntılarını önleme; Cam değişimi yapılınca camın kenarlarındaki lastikler sökülür. Dikkatlice takılsa dahi zamanla su sızıntısı yapabilir.
 • Küçük çatlağın ilerleyip büyümemesi
Sosyal medyada paylaş

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button