Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları Detayları
Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları Detayları | Oto Cam Çatlak Tamiri
Posted in Çatlak Cam Tamiri

Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları Detayları

Araçlar hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Ulaşım için kullanılan arabaların camlarında çeşitli nedenlerle çatlaklar oluşabilmektedir. Yoldan seken taşlar, öndeki arabadan gelen taşların cama çarpması ile arabaların camlarında çatlaklar oluşur. Oto cam çatlak tamiri fiyatları öğrenilerek oluşan çatlaklar kolayca giderilebilir. Çatlaklar tamir edilmediğinde büyüme yaparak daha büyük zararlar oluşmasına neden olabilir. Kılcal çatlaklar 15 cm’i geçmemeli.

15 cm geçtiğinde cam tamiri çok verimli olmaz. Araç cam çatlak tamiri ile 15 cm’e ulaşmadan tamir yaptırılmalıdır. Taş izi veya kılcal çatlaklar arabanın orijinal görüntüsünü korumak ve ilerleyen zaman içinde daha fazla masraf çıkarmasını önlemek için yaptırılmaktadır. Cam değişimi çatlak tamirine oranla çok daha yüksek masrafa sahiptir.

Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları

Camların bazı arızalarında değişim alternatifi oldukça düşüktür. Cam çatlağı tamiri ile sorun daha kolay ve ucuz bir şekilde çözüme kavuşturulur. Yerli ve Avrupa menşeili araçların oto cam çatlak tamiri fiyatı farklılık göstermektedir. Avrupa menşeili araçların camlarında colormatik ve sensör gibi çeşitli teknolojik özellikler olduğundan dolayı tamirinin fiyatlandırması artmaktadır. Değişim yapılması durumunda fiyat çok daha yükseleceğinden tamire öncelik verilmelidir. Tamir yapılabilecekse tamir yapılmalı en son tercih olarak değişim düşünülmelidir. Fiyatlandırmada aşağıdaki unsurlar etkilidir;

  • Aracın yerli veya Avrupa markası olması
  • Camın kalitesi
  • Çatlağın fiziki durumu

Çatlak tamiri farklılık gösterdiğinden net fiyat almak için yetkili servisle iletişime geçmek daha doğru olacaktır.

Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları Detayları | Oto Cam Çatlak TamiriOto Cam Çatlak Tamiri Nasıl Yapılır?

Camında çatlak olanlar iz kalacağı konusunda tedirgin olmaktadır. Çizik veya çatlağın durumuna ve derinliğine göre iz kalma durumunun değiştiğini bilmekte fayda vardır. Kılcal çatlaklar, çatlağın büyümesi ve ilerlemesini engellemek için yapılır. Camlarda çatlak oluştuğunda öncelik tamirdir. Cam değişimi daha masraflı olduğundan ikinci aşamada düşünülür. Tamir edilmesi gereken noktanın işleme uygun olup olmadığı kontrol edilerek işleme başlanır. Uygun olmayan bölgede bulunan çatlaklarla ilgili araç sahibi bilgilendirilmelidir.

Tamirin yapılacağı alan öncelikle temizlenmelidir. Temizleme işleminin ardından tamirat işlemine geçilerek bütün pürüzler iyice giderilir. Çatlak alanına reçine dökülerek dolgu yapılır. Reçine dökmenin amacı çatlağın bulunduğu yeri normal cam seviyesine çıkarmaktır. Reçine kullanılmadan yapılan tamirler kısa ömürlü olur. Kıl zımpara ve özel macunla dolgunun ana camla bütünleşmesi sağlanır. Profesyonel olarak yapılan işlemler oto cam çatlak tamiri fiyatları ve tamirin uzun ömürlü olmasını etkilemektedir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?