Far Restorasyonu – S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Gclear OE (Orjinal Ekipman) sınıfı far kaplaması ne demektir?

Basitçe söylemek gerekirse, Gclear far restorasyon kaplaması bir OE formülüne dayanmaktadır. Bir far üreticisi, benzer bir UV sert kaplama ile farları kaplar. Gclear  da aynı şekilde matlaşan ve oksitlenen alanın aşındırılması sonrası UV kaplama yaparak polikarbon farın üzerine bağlanır ve muazzam bir aşınma direnci sağlar.

Gclear Kaplama, esas olarak far üreticisinin yaptığı orijinal kaplamanın yerine aynı kalitede kaplama yapma esasına dayanır.

Bu nedenle geçici değil, kalıcı bir çözümdür.

Farlar neden zamanla matlaşır?

Anlaşılması gereken ilk şey, tüm farların polikarbondan yapılmış olmasıdır. Bugünlerde hemen hemen tüm farların polikarbon malzemeden yapıldığını ve polikarbon malzemenin otomobil üreticileri için birçok faydası olduğunu söylemeliyiz. Polikarbon sayesinde modern araçlar için her türlü çılgın şekil ve yaratıcı şekiller yapılabilir hale geldi. Aynı zamanda polikarbon malzeme küçük darbeler gelmesi durumunda kırılmanın azaltılmasına yardımcı olur. Başka bir aracın sizin aracınıza hafif çarpması sonucu, genellikle farınız polikarbon olduğu için kırılmaz.

Bununla birlikte, olumsuz olan, polikarbonun doğal olarak yumuşak olması ve UV güneş ışınları ve diğer  dış etkenlerden daha kolay etkilenmesidir. Bunu engellemek için far üreticilerinin yaptığı şey ise, OEM dereceli sert bir kaplama veya UV ile kürlenen bir kaplamayı polikarbonun yüzeyine uygulamaktır. Bu tür teknoloji, gitarlardan başka şeylere kadar her türlü farklı endüstride de kullanılmaktadır ve sert kaplamanın avantajı, son derece sert olması ve alt yüzeyi korumasıdır. UV kaplama polikarbon veya plastik yüzeye çok iyi bağlanır ve tabii ki başka bir avantajıda UV lamba ile kürlenme süresi çok hızlıdır, çabucak sertleşir. Ancak polikarbonun üzerindeki her kaplama zamanla bozulmaya başlayacaktır.

Bunun bazı nedenleri vardır: Birincisi UV güneş ışınları, diğerleri ise ısı ve merceğin içinden gelen ışıktır. Sadece bu faktörlerin haricinde yoldaki toz, kir ve bunun gibi dış etkenlerde farınızı zedelemeye ve sarartmaya başlar. Zamanla sararmalara neden olan birincil faktör yinede güneş ışığıdır. Bu yüzden Türkiye’nin güney bölgelerinde, farların çoğunun üç ya da dört yaşına geldiğinde, üst bandında sararmaya başladığını fark edeceksiniz. Bu noktada yapılması gereken Glasweld Gclear profesyonel far sistemi ile kaplamayı yenilemektir.

Matlaşan farları sadece parlatıcılar ile parlatmak yeterli değildir. Bu sadece birkaç haftalık geçici bir çözüm sunar. Far restorasyonunda UV Kaplama yapılmadan sadece parlatma yapılır ise ham bir polikarbon elde etmiş olursunuz. Farınızın üzerinde sıfır koruma olur. Bunun sonucunda zamanla polikarbon üzerinde kılcal çatlaklar oluşmaya başlar. Bu çatlama far boyunca küçük çatlaklara neden olur. Biz buna mikro çatlaklar diyoruz, ve tabii ki bu durum, farın kalitesi ve işlevini bozar. Ayrıca farın ışık geçirgenliğini de azaltır.

Bu nedenle geçici değil, kalıcı bir çözüm istiyorsanız Gclear far restorasyon sistemi ile farınızı yenilemelisiniz. Kaliteli UV sert kaplama sayesinde senelerce farınız, aracı ilk aldığınız gün ki görüntüde kalır ve ışık kalitesinde de kayıp yaşamazsınız.

Far restorasyonunda sadece hayatta kalabilir miyim?

Ben sadece profesyonel bir far restorasyonunu yaparak yaşayabilir miyim ve cevabı evet, kesinlikle yapabilirsiniz. Gerçekten de, bu en yaygın yaklaşım değildir; Çoğu müşteri, bunu zaten sağlayabilecekleri başka şeylere eklenti hizmeti olarak kullanırdı. Bununla birlikte, otomobil satıcılarıyla, filolarıyla vb. Birlikte birden çok büyük hesabınız varsa, kesinlikle far restorasyonunda yalnızca bir hayat yaşayabilirsiniz. İnsanlar yapıyor; anahtar, yerel olarak otomobil satıcısı türü hesaplar, filitre hesapları, düzenli olarak ziyaret ettiğiniz yerlere iniş yapıyordu ve sadece far restorasyonunda bir yaşam sağlamak için sürekli günlük işleriniz var.

Buna rağmen, çok görev görebilecek ek bir hizmet sunmayı düşünün. Bir ön cam tamir seti, ön cam onarım kiti proseslerinin çoğunun eller yüzünden el feneri restorasyon setine mükemmel bir ektir. Ön cam onarım enjektörünüzde bir vakum çevrimi çekebilir ve daha sonra uzaklaşıp farınızın restorasyonunu başlatabilirsiniz. Ön cam tamir setleri, onarımınızda herhangi bir zarara neden olmadan uzun süre ayarlamanızı sağlar. Çoğu durumda, enjektörünüzü vakum veya basınç çevriminde ne kadar uzun bırakırsanız o kadar iyi olur. Far restorasyonu yaparak hayatınızı sürdürebilmek için düşünmeniz gereken bir şey var, en iyi zamanınızı kullanmak için ek hizmetler eklemeye bakın.

Her bir şişe Gclear ile kaç far geri yükleyebilirim?

Gclear far restorasyon kaplaması için üç farklı boyuta sahibiz; bir 8 oz, 16 oz ve kuvart boyutu. Bir 8 oz şişe yaklaşık 20 far setleri veya kabaca 40 ayrı lensler yapacaktır. Elbette bir 16 oz şişesi bu kadar iki kat daha fazla, yani 40 setlerine veya 80 bireysel merceklere kadar. Bir quart, 16 ozunu iki katına çıkardı, bu yüzden yaklaşık 80 setlerine veya 160 bireysel merceklere kadar. Şimdi bunlar, yaptığınız farların boyutuna ve deneyim seviyenize bağlı olarak kaba tahminlerdir.

Gclear far restorasyon kaplamasının raf ömrü nedir?

Gclear far restorasyon kaplamasının raf ömrü tipik olarak yaklaşık bir yıldır. Gclear’ın bir araçta veya geniş bir sıcaklık ve iklim koşullarına maruz kalacağı bir yerde saklamanın, kaplamanın ömrünü olumsuz etkilemesi mümkündür. Mümkün olduğu kadar ılımlı bir ortamda depolamak ömrünü uzatmaya doğru uzun bir yol kat edebilir. Pek çok teknisyeni mobil ortamda çalıştıklarından aracın içinde her gün depolanmasını gerektirdiğini biliyoruz, bu yüzden günün sonunda veya mümkün olduğunda araçtan söküp ılımlı bir iklimde muhafaza etmenizi öneririz. Uzun süre ve kullanmadan önce herhangi bir zamanda oturuyorsa, en iyi sonuçları almak için başvurmadan önce şişeyi iyi sallamayı öneririz. Ancak genel olarak, bir yıl işareti kullanılmayan bir Gclear çözümünü atmak ve bir sonraki şişenizi satın almak için mükemmel bir noktadır.

Profesyonel far restorasyonu için ne kadar ücret almalıyım?

Cevap, $ 65 ile yaklaşık $ 165 arasında bir yerde. Bunların iki önemli aşırılık olduğunu biliyorum, ancak her pazar farklıdır; bu nedenle, yerel pazarınızı ve rakiplerinizin ne talep ettiğini anlamak önemlidir ve sunduğunuz restorasyon kalitesi ve hizmet düzeyi faktoringidir. Genel olarak konuşursak, üst seviye üst düzey bir çarpışma mağazasında veya bayilik ortamında olurdu ve düşük seviye, toptan bir hesap türü olan bir mobil ortam olabilir. Çoğu teknisyen bir set için $ 65 ila $ 165 aralığının arasında bir yere düşecektir.

Şimdi de tek bir far fiyatına sahip olmayı düşünebilirsiniz. Birçok far, birçok araç, bir vücut atölyesi tarafından onarılır ve sigorta şirketi sadece etkilenen farın yerini alacak şekilde ödeme yapar. Yani sen bir tane ile bitiyorsun açık Far ve bir sarı far. Bu durumlarda, yalnızca bir tarafı geri yüklemek isteyen müşterileri bulabilir, bu nedenle tek bir far fiyatına sahip olmayı düşünebilirsiniz. Ancak, iki far ışığına karşı tek bir far yapmak için kurulum süresinde faktörü seçmek istersiniz güzel aynı yakın. Böylece, yatırdığınız gerçek gerçek emek süresi, minimum düzeyde farklı olacaktır. Bu nedenle, belirli müşterileri karşılamak için belirlediğiniz fiyattan biraz daha az bir fiyat isteyebilirsiniz.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir şey, hizmeti sunduğunuz diğer hizmetlerle paketlemektir. Eğer sen detailer Müşteriye farklı servisler içeren bir pakete sahip olan ve size bir garanti veriyorsunuz. Ya da araba yıkamasanız veya ön cam onarımı, ön cam değişimi veya pencere renklendirme yapıyorsanız; mağazanıza zaten ulaşmış olan veya başka bir hizmette olan müşteriler için indirimli fiyat sunan bu hizmeti aynı anda sağlayabilirsiniz. Bu kesinlikle katılacak bir şey fiyatını belirlerken profesyonel kalitede, uzun ömürlü, yüksek kaliteli far restorasyon hizmeti.

Far restorasyon kiti süreci ne kadar sürüyor?

Tam bir profesyonel far restorasyon işlemi yapmak ne kadar sürüyor?

Cevap 15 dakika ile yaklaşık 40 dakika arasındadır ve elbette aracınıza beceri seviyeniz ve bazı dış faktörler bağlı olacaktır. Birincil şey, teknisyenin beceri seviyesi olacak. Muhtemelen 30 ve 45 dakika arasında harcayacağınız ilk birkaç onarım. Adımları atladıktan ve işleri zamanında harcamak veya verimsiz çalışmak için nasıl ayarlayacağınızı öğrendiğinizde, şüphesiz tamir sürenizi hızlandıracaksınız.

Dışarıdaki sıcaklık gibi dikkate alınması gereken başka faktörler de vardır. Dondurucu bir gün çalışırken veya buz gibi bir koyda çalışıyorsanız. Bu faktörler, genelde yapacağınızdan birkaç dakika daha uzun süre gerektiren kür süresini etkileyebilir. Baskıları tamamladıktan sonra, genellikle 30 dakika süreci becerebilen biri için en üst seviye yakındır.

Şimdi düşünülmesi gereken diğer faktör, iyileştirme adımına girdiğinde, sürekli dikkatini gerektirmeyen bir şey haline gelmesi. Bu noktada araçta başka servisler yapmaya başlayabilir, ön cam onarımına başlayabilir veya pencere renklendirici, vb. Gibi ayrı bir işlemi başlatabilirsiniz. Bu noktaya kadar, ne yaptığınıza odaklanmak zorundasınız, ancak bir kere Kürlenmeye başlayın, bırakın gidelim.

Şimdi eğer bu işi bir sürü işi yapıyorsanız, iki kür ışıklandırması da yapmayı düşünebilirsiniz. Bu, onarım sürenizi hızlandıracaktır. Daha sonra bir taraftan kaplamayı elendirebilir, diğer taraftaki kaplamanı elinden alabilir, her iki ışığı da ayarlayabilir ve 3-5 dakika içinde müşterinizi kapıda gönderebilirsiniz.

Far restorasyon kaplamasında bir silme işleminin avantajları nelerdir?

Formül üzerine bir sprey veya silme kullanmalı mıyım?

Birkaç yıl önce ilk Gclear ürünümüzü sprey formülü ile başlattık ve pazardaki birkaç yıl sonra bu konuda biraz bilgiye sahibiz, metodun silinmesinin gerçekten yol olduğunu öğrendik. Piyasadaki farklı ürünleri kıyaslarsanız neden ve bazı şeylerin göz önüne alınması gerektiği, spreyin silinmesiyle ilgili üç temel nedeni inceleyelim.

İlk şey uygulamanın kolaylığıdır; bir sprey, özellikle de aerosol kutusu doğru yerde depolanmıyorsa veya doğrudan güneş ışığında ortamdaki güneş ışığında veya daha kötü halindeyken çalışıyorsanız, damla damla damla damlası oluşturma eğilimi gösterir. Sprey formülü ile damlama yapmadan yüzey boyunca kendine mükemmel bir tür elde etmek zordur. Bir silme yöntemi ile bazı güneş ışığı almış olsanız bile, özellikle birkaç kez yaptıktan sonra sorunsuz bir uygulama elde edebilirsiniz.

Sert bir kat için bir OEM formülünü püskürtürken faktörü belirlemek için kullanılan diğer şey, oldukça güçlü bir kimyasal formül, bu yüzden püskürterek bunu havaya çıkarıyorsunuz ve inhalasyon oranını artırıyorsunuz demektir . Tabii ki, kaplamayı uygularken bir maske veya solunum aleti kullanmanızı, silinmek veya spreyi olursa olsun, her zaman tavsiye ederiz, ancak püskürtmeye karşı silerek, havadaki kimyasalların sayısını önemli ölçüde düşürürsünüz. Sizin veya bölgedeki kimyasallar, potansiyel olarak nefes alabilir.

Üçüncü neden sadece maliyet ve yatırım getirisi. Satın aldığınız ürünün yatırım getirisi şüphesiz kendi üretim maliyetini taşır. Esas olarak aerosol formatında çalışmasına izin veren öncelikle itici ya da katkılardan yapılmış olduğu için, bir aerosol şişesi üretme maliyeti bizden çok daha önemli. Bu, aslında faktör olacak bir şey. Formül üzerine sprey ile bir mendilin fiyatını karşılaştırıyorsanız, spreyden daha benzer bir şekilde mendil sızdırmaz hale getireceksiniz.

Püskürtme formüllerinin diğer dezavantajı hava ile ilgili olarak titiz olmalarıdır. Çok ısınırsa, şişedeki basınç etkilenebilir, bu yüzden de bunu düşündüğünüzde faktör olacak bir şeydir.

Şimdi, profesyonel bir vücut dükkanında olduğunuzu veya detaylandırıcı olduğunuzu varsayalım, kesinlikle Glear formülünü profesyonel bir tabancada kullanabilirsiniz. Onları itici gazlarından biri ile kesen ve daha sonra araçta kullanmak için profesyonel bir ekipman kullanan müşterimiz var. Bu harika bir sonuçtur, ancak orada bulunan tipik teknisyenler için, çoğu durumda bir spreye karşı formül üzerinde bir silme işlemi kullanmak istiyorsunuz.

Far için ne kadar Gclear kaplaması yapmalıyım?

Mutlu bir orta arıyoruz, çok az uygularsanız, biraz çizgi çekebilirsiniz ve çok fazla kullanırsanız damla ile sonuçlanabilirsiniz. Genel kural olarak, biraz daha iyidir. Her zaman, pedin kenarına hafif bir miktar uygulamanızı ve farın çevresini kaplaması için bunu kullanmanızı öneririz. Kenarları veya kenarları kapladıktan sonra, geriye dönün ve masuraya aynı miktarda uygulayın ve merceğin yüzünü kaplayın. Ardından pedi çevirin ve diğer objektifi de aynı şeyi yapın; bu, uygun bir uygulama elde etmek için neredeyse tüm farlarda kullanmak için oldukça güvenli bir miktar olmalıdır.

Gclear profesyonel kiti hangi zımpara takımını içeriyor?

Gclear profesyonel dereceli far restorasyon sistemi hakkında elde ettiğimiz bir soru, kullandığımız zımpara ile ilgili, Gclear profesyonel sistemimizdeki orbital veya rastgele yörüngede kullanılan orbital zımpara mı yoksa rotatif veya rastgele yörüngedir mi? Gclear profesyonel kitinde rasgele bir yörünge zımpara kullanıyoruz. Rasgele yörünge hareketi, farın potansiyel bir hasara neden olmadan kaplamanın çıkarılmasına yardımcı olan doğal bir kesme eylemi oluşturur. Aslında, döner veya dairesel bir zımpara makinesi, örneğin kablosuz bir matkap kullanarak eski kaplamayı çıkarabilirsiniz, ancak böyle yapmanın doğal bir riski vardır. Bir döner hareket çok daha fazla ısı ve sürtünme oluşturma eğilimi gösterir ve bazı bölgelerde kolayca çıkarabilir veya kaldırmak çok zor olan izler oluşturabilirsiniz. Özellikle bir döner aksiyon aleti kullanan bir polikarbonat far içinde bu nedenle aracınızın rastgele yörüngede kullanılması için başka bir alet kullanıp kullanmadığınızı, farların restorasyonu için bir elektrikli alet kullanıyorsanız kullanmanızı öneririz.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın

Alışveriş Kartı

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by