>

Çizik Cam Tamiri – S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Gforce Max çizik cam tamiri setini piyasada en iyi çizik giderme sistemi yapan şey nedir?

Çizik Cam Tamiri Seti Pratik Kullanım Özelliğine Sahiptir

Bunun ilk cevabı hız ve kullanım kolaylığı. Genel üretim çiziklerine gelince, başka hiçbir sistem çizikleri Gforce sisteminden daha hızlı kaldıramaz ve mükemmel sonuçlara sahip olmayacaktır. Bir üretim ortamında, gelişmiş optik test cihazlarıyla bile, Gforce çizik giderme sistemimizle onarımdan sonra bozulma bulmak zor olacaktır. Bu kesinlikle önemli avantajlardan biridir; daha hızlı, kullanımı daha kolay ve aynı zamanda bir dükkan ortamında veya işyerinde kullanılabilir. Çizim cam tamiri seti etkili bir kullanım olanağına sahiptir.

Mobil olması için tasarlandı, böylece su şişesini kalçanıza veya doğrudan camın üzerine yapıştırabilir, çizik camın olduğu herhangi bir yere gidebilir ve işinizi tamamlayabilirsiniz. Hafif, hantal değildir, bazı sistemler 10 veya 12 kilo ağırlığa sahiptir. Gforce sistemi hafif ve küçük olduğu için çok farklı yerlere girmenize ve gerektiğinde uzun bir süre dikey bir şekilde çalışmanıza olanak tanır.

Patentli su besleme sistemimizde camı uygun sıcaklıkta tutabilmenizi sağlayacaktır. Cihazı aynı anda tutarken harici bir su şişesi tutmak zorunda kalmadan cam üzerine uygun bir su akışı sağlamak, Gforce sisteminin bazı avantajlarından biridir.

Buna ek olarak, Microforce aşındırıcı diskleri ile, hemen hemen her senaryoda herhangi bir çizik derinliğini kaldırabilirsiniz. Her türlü kalınlıktaki çizilmeleri kaldıracak ve bunu basit bir biçimde uygulayacak bir sisteme sahip olmak, Gforce çizik giderim sistemini bu kadar harika kılan şeydir.

Gforce çizim giderim sistemiyle ne tür çizikler kaldırabilirim?

Gforce Mükemmel Çözümler Sunar!

Kısa bir cevap olarak neredeyse her çizik türüdür. Gforce sistemi ile, cam cama çizilmeler, cam alüminyum sürtmeleri, cam metal sürtmeleri, temizlik malzemeleri ile ovma çizikleri, zımpara çizikleri gibi ve başka bazı senaryolarda ortaya çıkabilecek herhangi bir çizik hasarı temizlenebilir. Bu çizik çeşitlerinin tamamı, Gforce parlatma işlemini kullanarak, çoğu durumda optik bozulma olmaksızın kısa bir sürede çıkartılabilir. Daha derin çizikler için Microforce aşındırıcı disklerini kullanıyorsanız,  az bir optik bozulma ile çizik hasarını yok edebilirsiniz.

Çizikleri temizlemek için tercih edilen cam türü nedir?

Gforce sistemi hemen hemen her düz cam türü üzerinde çalışacaktır; standart düz ve renkli camlar, temperli cam, lamine cam, ayna, Gorilla Glass, liste bu şekilde uzatılabilir. Gforce sistemini kullanamayacağınız alanlar dokulu camlar ve kaplamalı camların kaplama olan yüzeyidir.  Çünkü Gforce işlemi bu bölgedeki kaplamayı ortadan kaldıracaktır.

Gforce çizik giderim sistemi, optik bozukluğa sebep olur mu?

Gforce Çizik Cam Tamiri Seti Optik Bozukluğa Sebep Olmaz!

İnce ve orta dereceli çizikler için, patentli orta su besleme sistemine sahip Gforce setini, Gforce çizik giderim bileşeni ve Gforce parlatma diskleri ile beraber kullanıyorsanız ve doğru şekilde çalıştırırsanız, herhangi bir optik bozulma yaşamazsınız. Elbette, uygulama sırasında yanlış işlemler yapılabilir. Diski uzun bir süre boyunca çalıştırıyorsanız veya çok fazla bileşen ve çok fazla ısı kullanıyorsanız; zamanla camda bir miktar bozulma yaratabilirsiniz. Optik bozulmanın olmaması Gforce sisteminin cam imalatçıları, oto cam üreticileri, cephe firmaları, oto bakım ve temizlik firmaları arasında çok kullanılmasının nedenlerinden biridir.

Derin çizikleri gidermek için, Microforce diski kullanıyorsanız optik bozulma oluşturabilirsiniz, ancak Microforce diskleri aşındırıcının nitelikli olması nedeniyle bunu önemli derecede hafifletmekte çok iyidir. Microforce diskleri ile bozulmayı minimum seviyede tutarak çizikleri yok edersiniz.

Yeni Microforce diskleri kullanan uzman teknisyenler neredeyse sıfır optik bozulma elde ederler; ancak yeni teknisyenler belli bir optik bozukluk oluşturabilirler. Tecrübe kazanıldıkça optik bozukluk minimum seviyelere inecektir. Microforce diskleri ile daha fazla tecrübe edinirken, aşındırıcı disk uygulama geçişlerinin nasıl yapılacağını öğrendiğinizde, optik bozulmaları zamanla önemli ölçüde azaltırsınız.

Camdan ne kadar derinlikte bir çizik çıkarabilirim?

Derin Çiziklere Dahi Kesin Çözüm!

Anlaşılması gereken ilk şey, derinlik konusunun genellikle önemli olmadığıdır. Çizilmenin miktarı ve uzunluğu daha önemlidir. Cam parçasının üzerinde 15, 20, hatta 30 çizik bulunduğu durumlarda camı atmak daha uygun olabilir.

Gforce sistemi, nispeten kısa bir sürede en tipik üretim çiziklerini kaldırmanıza olanak tanır. Buna ek olarak, yeni Microforce derin çizik çıkarma disklerimiz, derin çizikleri nispeten kolaylıkla çıkarmanızı sağlayacaktır.

Cam çiziklerini çıkarmaya karar verdikten sonra, bir sonraki adım cam hasarı için doğru olanı belirlemektir. Gforce çizik giderim kiti hem parlatma diskleri hem de Microforce derin çizik çıkarma diskleri ile donatılmıştır. İyi bir kural olarak tırnağınızı camın çizik yüzeyi üzerinde gezdirmelisiniz. Tırnağınız çiziği hisseder ancak takılmaz ise, bunlar hafiften orta seviyeye kadar olan çizikler olarak düşünülebilir. Eğer tırnağınız cam çiziği üzerinde takılır ise, bunlar orta ile ağır hasar olarak kabul edilir.

Hafiften orta seviyeye kadar olan cam çiziklerine karşılık, Gforce parlatma diskleri ve polishing bileşeni harika çalışacak ve görsel olarak bozulma olmaksızın en iyi sonuçlar elde edilecektir. Orta ile ağır çizik hasarları için Microforce disklerini kullanabilirsiniz. Parlatma disklerimizden farklı olarak Microforce diskler aşındırıcıdır, yani camın çiziğini çok daha hızlı bir şekilde çıkartır ve sonrasında yüzeyi parlatarak camı eski haline döndürebilirsiniz. Bunu yaparak, bir miktar optik bozulma yaratabilirsiniz. Bu nedenle, camın bozulmasını hafifletmek için yönergelerimize ve eğitimimize uyduğunuzdan emin olun.

Ortalama bir cam çiziğini giderme ne kadar sürer?

Gforce Çizik Cam Tamiri Seti Hızlı Çözümler Sunar!

Çiziğin hangi materyal ile çizildiğine ve derinliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hafif ile orta sınıf çizikler, örneğin camın cama sürtmesinden oluşan ince ve orta sınıf çizikler, 5 ile 15 dakikalık bir zaman aralığında çıkar.

Microforce diskiyle orta ve derin sınıf bir çizik çıkarmayı deniyorsanız genel olarak çok yetenekli bir teknisyen yaklaşık 15-20 dakikada tek çiziği çıkarmış olur. Yeni bir teknisyenin ise ortalama 20-25 dakikada işlemi bitirmesi beklenir. Elbette, büyük bir cam parçası üzerinde çalışıyorsanız, birçok çizik varsa, bu zaman dilimleri, çiziklerin ve çalışma alanlarınızın sayısına bağlı olarak iki katına, üç katına veya dört katına kadar çıkacaktır.

Çizik giderme setinde bulunan sarf malzemelerinin dayanım süresi nedir?

Parlatma diskleri, bileşenler, destek pedleri ve Microforce aşındırıcı diskleri ne kadar süre dayanır?

Gforce sistemi için parlatma diskleri ile başlayalım. Gforce parlatma diskleri genellikle 20 ile 25 saat cam parlatma süresine sahiptir. Yani biz aslında camın üzerinde çalıştığınız zamandan bahsediyoruz. Elbette sarf malzemeleri birbirleriyle bağlantılı olduğu için, yanlış kullanım olursa önemli ölçüde dayanım süreleri etkilenirler, özellikle camın kenar kısımları üzerindeki çiziklerde işlem yapılıyorsa veya cam yüzeyinde açılı çalışılıyorsa parlatma diskinin daha çabuk aşınmasına ve kuşkusuz çok daha hızlı yıpranmasına sebep olacaktır.

Gforce parlatma diskiyle, makineyi doğru bir şekilde çalıştırırsanız, her diskten minimum 20 saatlik kullanım süresi elde edersiniz. Diskler paket halinde 3 adet olarak satılır, bu nedenle sistem doğru kullanılıyorsa 1 paket ile 60 – 75 saatlik parlatma süresi elde edersiniz. Bu diskler oldukça ince seviye oluncaya kadar kullanılabilir. Açılı şekilde değil düz bir şekilde camın yüzeyinde uygulanmalıdır, bu sayede tüm yüzeyi eşit şekilde aşınır. Yeterli inceliğe ulaştığı zaman çıkarıp yerine yeni bir disk ile devam edebilirsiniz.

Şimdi bileşen ile devam edelim. Genel olarak siz bir bileşen kutusundan yaklaşık 75 saatlik çalışma sağlarsınız.  Ortalama 1 adet bileşen kutusu ile 3 adet parlatma diskinden oluşan bir paket parlatma diski eşit sarf edilebilir bir zamana denk gelir.

Destek pedleri söz konusu olduğunda, kullanımınıza ve ne sıklıkla çizilmeyi kaldırmaya çalıştığınıza bağlı olarak birkaç aydan birkaç yıla kadar kullanabilirsiniz. Ayda bir kez uygulama yapıyorsanız, birkaç yıl dayanır. Destek pedini her gün, bir üretim hattında veya iki-üç vardiya kullanıyorsanız, üç ile altı ay arasında kullanabilirsiniz. Tabii ki yine, destek pedini cam kenarında yada açılı bir şekilde cam yüzeyinde çalıştırmak, ömrünü büyük ölçüde azaltacaktır. Bu nedenle destek pedinizde kontrol edebileceğiniz şeylerden biri, destek pedinin arka kısmının çevresine bakmaktır. Destek pediniz önce çevrelerinden yıpranmaya başlıyorsa bu açılı çalıştığınızın göstergesidir ve sarf malzemenizin ömrünün azalmasına neden olur. Öyleyse bu gibi bir durum, tekniğiniz de hata olduğunun bir işareti olur ve zaman içinde sarf maliyetlerini azaltmak için hatayı düzeltmeniz gerekir.

Çizil Kaldırmak Profesyonel Bir İştir!

Microforce aşındırıcı diskleri ve bunların ne kadar dayanım süresi olduğuna değinelim. Aslında çizik kaldırmak için kullandığınız ilk disk işin çoğunluğunu yapmaktadır ve daha çabuk tükenmektedir. 180 kum veya 360 kum aşındırıcı diskler ile genellikle çiziğin derinliğine bağlı olarak ilk adımda çiziği yok edersiniz. Yüzeyi pürüzsüzleştirmek için ise 500 kum veya 1000 kum disklerini kullanacaksınız. ilk adım da kullanacağınız 180 kum veya 360 kum diskleriniz çiziğin derinliğine ve boyutuna göre üç ile beş tamir arasında dayanacaktır. Eğitim videolarımızda gösterdiğimiz gibi bunları düzgünce temizlediğinizde, su ve fırça kullanarak cam tozlarını uzaklaştırdığınızda, ömrünü uzatacağınızdan emin olabilirsiniz. Yine, diğer sarf malzemelerinde de bahsettiğimiz gibi, uygun sıcaklıkta işlem yapıp cam kenarlarına çok sürtmüyorsanız; tüm bu şeyler aşındırıcı disk ömrünü uzatmaya yardımcı olur, böylece mümkün olduğunca uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gforce çizik cam giderim setini ne kadar sürede öğrenebilirim?

Çizik Cam Tamiri Hızlı Bir Şekilde Tamamlanır!

Çoğu teknisyen için, 2 ile 4 saat arasında uygulama eğitimi almak yeterli oluyor. Bir müşteri aracı veya bina camında çalışmaya başlamadan önce sistemi yeterince öğrenmek hem kendinizi rahat hissetmek için hemde yanlış uygulama yapmamak için önemlidir.

Eğitim sonrasında kendinize bir parça cam alıp, pratik yapmanızı öneririz. En azından birkaç saat pratik yapın, bir müşterinin aracında çalışmaya başlamadan önce süreci ve teknikleri rahatlaştırın.

Eğitim videolarımızı takip ederek tekniğiniz üzerinde çalışmak ve geliştirmek, gerçek uygulama yapılacak bir ortamda verimli ve üretken olmanın kritik faktörüdür.

Eğitim olmadan camdan çizikleri nasıl çıkaracağımı öğrenebilir miyim?

Eğer eğitim almak için uzak bir yerleşimde iseniz Gforce Max çizik kaldırma sistemini nasıl kullanacağınızı setin içinden çıkan online eğitim paketi ve sitemizde bulunan eğitim videolarından da öğrenebilirsiniz. Elbette, çizik giderme için uygulamalı eğitim her zaman büyük fayda sağlamaktadır.  Fakat her şeyi kapsayan eğitim videolarını ve içeriğin tam bir dijital kütüphanesini sunuyoruz. Bu teknisyenlerin eğitim sürecini ciddi anlamda hızlandırmaktadır. Çizik cam tamiri özenli bir şekilde yapılmak durumundadır.

Sigorta şirketleri camlarda bulunan çizikleri giderme işlemi için poliçe üzerinden ödeme yapar mı?

Sigorta şirketleri; vitrin camları, cephe camları veya araç camlarında çizik hasarı olması nedeniyle, çizik giderme işleminin bedelini ödemeyi onaylayabilir mi?

Gerçekten de sigorta şirketine ve poliçenizin içeriğine bağlı. Bazı sigorta şirketleri onaylayabilir, bazıları onaylamayabilir. Bu nedenle araç sahipleri yada mülk sahiplerinin sigorta acentelerini işlem öncesi aramasını öneririz.

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button