Oto Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?
Oto Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Oto Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?

Oto Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?

Otomobilinizde oluşan cam çiziklerinin sebebi bir çok farklı etmen olabilmektedir. Kesici veya sivri uçlu aletler ile cama dokunmak bu sebepler arasında yer almaktadır. Oto cam çizikleri nasıl giderilir? Çizikleri gidermeden önce oluşabilecek çizikleri daha önceden önlemek için bazı tedbirler alabilirsiniz. Aracın gün içerisinde temas halinde bulunduğu diğer araçlardan fırlayan maddeler veya farklı etmenler yüzünden de bu çizikler oluşabilmektedir. Aynı zaman da otomobilinizin camını silerken kullandığınız bezler yüzünden de otomobiliniz çizilebilmektedir. Bu çiziklerin oluşmasını engellemek için yumuşak yüzeye sahip olan bezleri tercih etmeli ve arabanızı park ettiğiniz  yerlere dikkat etmelisiniz. Aracınıza çizik oluşturacak durumlardan kaçınarak bu durumu çok daha hafif bir düzeye indirgeyebilirsiniz. Oluşan çizikleri ise oto cam çizik giderme işlemleri uygulayarak ve bazı kimyasallar ile evde kendiniz bakım yaparak yok edebilirsiniz.

Oto Cam Çizikleri Nasıl Giderilir? Ne Kullanılır?

Otomobil camları üzerinde bir çok farklı neden ile meydana gelen çizikler herkesin yaşadığı problemlerden biridir. Çizikleri ve cam üzerinde oluşan lekeleri giderebilmek için camınızın temizliğini yaptıktan sonra oto cam çizik giderici malzemeleri ile işleme başlayabilirsiniz. Derin ve geniş olmayan çatlaklar için bu kimyasalları kullanabilirsiniz. Oldukça iyi bir performans gösteren bu bakım kitleri oto cam çiziklerini giderme konusunda oldukça faydalı bir malzemedir.

Oto Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?Polisaj makineleri kullanarak dairesel hareketler ile camlarınızdaki çizikleri yok edebilir ve camınızı çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Derin ve büyük çizikler için daha geniş ve profesyonel bir hizmet satın almanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda oto cam tamiri fiyatları konusunda araştırma yaparak satın alacağınız hizmetin bedelini daha önceden öğrenebilirsiniz.

Oto Cam Çiziklerinde Kullanılan Yöntemler

Aracınızın camında oluşan çiziğin durumuna göre yapılabilecek işlemler değişiklik göstermektedir. Çiziğin derinliği ve büyüklüğü bu etmenler arasında yer almaktadır. Öncelikle detaylı bir temizlik yaparak çizik giderici işlemlerin uygulanıp uygulanmaması konusunda karar vermelisiniz. Geleneksel yöntemlerle yapılan bir temizlik sonrası duruma göre oto cam tamiri veya çizik giderici işlemleri uygulamanız çok daha doğru bir tercih olacaktır. Oto cam çizikleri nasıl giderilir? Temizlik öncesi kullandığınız bileşenlerin ve malzemelerin cama zarar vermeyecek düzeyde olmasına dikkat etmelisiniz. Yoksa oluşan çiziklerinize yenilerini eklemeniz olası bir durum olarak karşınıza çıkacaktır. Yumuşak dokulu bezler kullandığınızdan emin olunuz.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?