Yeni Nesil Far İçi Restorasyonu
Far İçi Restorasyonu
Posted in Far Restorasyonu

Yeni Nesil Far İçi Restorasyonu

Yeni Nesil Far İçi Restorasyonu

Farlar bir aracın en önemli bölümleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla farlarda meydana gelebilecek hasarlar beraberinde pek çok farklı sorunu da getirecektir. Bu kapsamda yeni nesil far içi restorasyonu işlemi devreye girmektedir. Far içi restorasyon işlemi söz konusu olduğunda araç farında meydana gelen bozulmaların etkili bir şekilde düzeltilmesi işlemi karşımıza çıkmaktadır. Far soyulması gibi pek çok sorundan kaynaklı olarak araçların farlarında birtakım bozulmaların yaşanıldığını biliyoruz.

Unutmamak gerekir ki farlar; araçların güvenli bir şekilde kullanılması noktasında hayati derecede önemli olan bölümler olarak tanımlanmaktadır. Bundan dolayı farlarda herhangi bir nedenden dolayı bozulma olduğunda far temizleme uygulaması aracılığıyla bu sorundan kurtulmak önem kazanmaktadır. Bu kapsamda far temizleme işleminin nasıl yapılması gerektiği sorusu önem kazanmaktadır. İşte bu soruya dair ayrıntılar!

Far İçi Restorasyonu İçin Kullanılan Malzemeler

Şayet far içi restorasyon yaptırmayı planlıyorsanız; aşağıda sıralanan malzemelere sahip olmak durumundasınız:

  • Su zımparası
  • Polisaj Makinesi
  • Maskeleme bandı

Far temizliği yapmayı planlıyorsanız; bu işlemin son derece hassas bir işlem olduğunu göz önünde bulundurmalısınız! Öncelikli olarak far temizliği için gerekli olan malzemeleri temin etmek durumundasınız. Bu kapsamda maskeleme bandı sayesinde aracınızın pasta ve cila işlemi sırasında bir de zımparalama işlemi sırasında zarar görmesine engel olursunuz.

Far İçi Restorasyonu Su zımparası sayesinde ise far bölümünün etkili bir şekilde parlatılmasını mümkün hale getirirsiniz. Yine polisaj makinesi aracılığıyla far temizliğini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Böylece far içi restorasyon işlemini son derece pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz!

Far İçi Restorasyon Nasıl Yapılır?

Elbette ki far içi restorasyonu yapmak için öncelikli olarak maskeleme bandını kullanarak; far etrafını muhafaza altın almalısınız. Böylece aracınızın boyasında bir zedelenme yaşanmasına engel olursunuz! Bu aşamadan sonra su zımparasını kullanarak far restorasyonuna başlayabilirsiniz. İlk önce su zımparasını polisaj makinesine monte ederek; zımparalama işlemine başlamalısınız.

Şayet far bölgesinde derin çizikler mevcutsa 1200 kumluk zımpara kullanmalısınız. Far bölgesinde derin olmayan çizikler içinse 600 kumluk zımpara yeterli gelecektir. Bu aşamadan sonra en iyi far parlatıcı ürünlerini kullanarak farınızın dış yüzeyini parlatabilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında far içi temizleme işleminin profesyonel bir hizmet olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bundan dolayı mutlaka bu işlemin alanında uzman onlalar tarafından yapılmasına özen göstermelisiniz!

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?