Cam Çizik Giderici Nedir?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Cam Çizik Giderici Nedir?

Cam Çizik Giderici Nedir?

Arabanın camının çizik olması çok can sıkar. İnsan camdan baktığında dışarıyı net olarak görmek ister. Fakat çizikler buna engel olur. Görüş netliğini de bozan bu durumdan acilen kurtulmak gerekir. İşte tam bu noktada cam çizik giderici imdada yetişir. Otoların bakımlı olması gösterişi ve maliyeti adına çok büyük önem arz eder.

Hayatımızı kolaylaştırmak için devamlı kullandığımız araçların camlarında zamanla taş sekmesi, sileceklere takılan sert çisimler gibi nedenlerle çizikler oluşur. Çizikler büyümeden tamiri yapılabilir. Tamiri yapılınca cam değişim masrafında da kurtulmak mümkündür. Camdaki çizikler oto cam çizik giderme ürünleri ile yok edilebilir. Cam çizik giderici nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır gibi birçok soru akıllara gelebilir. İşte ayrıntılar!

Cam Çizik Giderici Ne Yapar?

Gün içerisinde birçok etmenle karşılaşan oto camlarında çizikler ortaya çıkabilir. Bu çizikler ön, yan ve arka camlarda meydana gelebilir. Fakat sürücüyü en fazla etkileyen ön cam çizikleridir. Ön cam çizik giderme işlemi yapılmadığında görüş alanında kısıtlamalar söz konusu olabilir. Kısıtlamalar çeşitli kazalara ve olumsuzluklara neden olabilmektedir. Bundan dolayı derin veya hafif olmasına bakılmaksızın fark edilen çatlaklar ve çizikler hemen ön cam çizik giderme yöntemleri ile yok edilmelidir. Çizik giderme ürünleriyle;

 • Hafif çiziklerin ve çatlakların giderilmesini sağlar
 • Cilası sayesinde sileceklerin daha kolay çalışmasına yardımcı olur
 • Suyun camdan daha kolay akmasını sağlayarak sileceklerin ses çıkarmasını engeller
 • Yağışlı havalarda ve geceleri görüşün artmasını sağlar
 • Camda kalan kireç lekelerini kolayca çıkarır
 • Matlaşmayı yok ederek cama parlaklık ve netlik kazandırır.

Cam Çizik GidericiCam Çizik Gidericinin Kullanımı

Otoların camlarında oluşan çizikler kişileri diğer çiziklerden daha fazla yorabilir. Çünkü camlardaki çiziklerin giderilmesi hassas bir iştir. Dikkatli olunması şarttır. Çiziklerden kurtulmak için öncelikle camların güzelce temizlenmesi gerekir. Temizlenme sonucunda lekeler ile çizikler birbirinden ayırt edilir.

Çizikler net olarak ortaya çıkınca cam çizik giderici ve yardımcı diğer malzemeler kullanılarak işleme başlanır. Öncelikle çizik giderici özel polisaj süngerine uygun miktarda dökülür. Polisaj makinası 1000 devirde çalıştırılır. 10 kilo basınçla cam üzerine uygulama yapılır. Sünger kurumaya başladığında ıslatılarak işleme devam edilir. 15 ila 30 dakika arasında yapılan uygulamanın ardından cam mikrofiber bezle silinir.

Cam Çizik Giderici Nedir?

Otomobillerin camlarında zamanla çizikler oluşmaktadır. Bu çizikler görüntü kirliliğiyle beraber aracın camında oluşacak ciddi hasarların da başlangıcıdır. Bu nedenle, göz ardı edilmeden çözümlenmesi gerekir. İşte cam çiziği giderici setleri bunu kolayca halletmenizi sağlar. Rahatça satın alabilir ve kendiniz uygulayabilirsiniz. Bu ürünü kullanarak otomobilinizin camındaki çizik ve minik çatlakları yok edebilirsiniz.

Cam Çizik Giderici Ne İşe Yarar?

Titiz kullanılsa dahi, otomobillerin camları çizilmekten kurtulamaz. Buna, seyir halindeyken çarpan küçük taşlar ve üzerine düşen küçük sert cisimler sebep olur. Hatta sileceklere sıkışmış olabilen bu cisimler, her cam silindiğinde tekrar tekrar çizerler. Bunun sonucunda camlarda matlaşma, görüntü kalitesinde azalma ve silecekler çalışırken gıcırdama oluşur. Bu çizikler, zamanla daha derinleşir ve çatlamalara dahi sebebiyet verir. Hepsi sürücüyü ciddi derecede rahatsız edecek etkenlerdir. Cam çiziği giderici kullanarak tüm bunlar, erkenden önlenebilir. Camlar daha parlak ve sağlam görünür. Ayrıca camlara damlayan sular çiziklerde birikmez ve silecekler sessiz çalışır.

Cam Çizik Giderici Nedir?Cam Çizik Giderici Nasıl Kullanılmalıdır?

Cam çizikleri için çizik giderici ürün satın alan kişiler, uygulamayı kendileri yapabilirler. Bunun için özellikle baz alınacak şey, ürünün kullanma talimatıdır. Bu talimatta, tüm adımlar sırasıyla yazmaktadır. Kısaca biz de bahsedelim. Öncelikle camlarınızın tamamen temiz ve kuru olması gerekir. Bunun için kaliteli, tüy bırakmayan bir bezle camı iyice silebilirsiniz. Ardından yine tüy ve toz bırakmayacak bir bez kullanarak kurulayın. Bu aşamada mikrofiber bezler tercih edebilirsiniz. Camın kuruduğundan emin olunca ürünü uygulamaya başlayabilirsiniz. Sünger yardımıyla ve dairesel hareketlerle çizik cama, çizik giderici sürülür. Bu sürme işleminin uzun uzun yapılması gerekir. Camın her alanına defalarca uygulanır. 15 ve 30 dakika arasında uygulanan çizik giderici sayesinde, otomobil camı pürüzsüz bir hale gelir. Sünger uygulama esnasında kurursa biraz suyla ıslatılır.

Cam Çizik Giderici Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Otomobil camlarında çizilme sorunu bulunan kişiler, oto cam çiziği giderici ürünlere başvurur. Fakat her ürün kaliteli veya size uygun olmayabilir. Bu nedenle cam çiziği giderici alırken bazı faktörlere dikkat etmek gerekir. İşte bu faktörler;

 • Alacağınız ürünün güvenilir bir marka olmasına dikkat edin.
 • Bu tür işlerde daha tecrübeli olan kişilerden yardım alın.
 • Ürünleri alan müşterilerin yorumlarını inceleyin.
 • Aracınızın camlarındaki çiziklerin boyutunu ve çokluğunu göz önünde bulundurarak yeterli miktarda ürün alın.
 • Cam çiziği giderici alacağınız firmanın işinde uzman bir firma olmasını tercih edin.

Cam Çizik Giderici Fiyatları Ne Kadardır?

Cam çizik giderici ürünlerin marka ve boyutları değişmektedir. Bu nedenle fiyatlarında farklılık oluşur. Ürünün kalitesi, boyutu ve set içeriğinin çokluğu, fiyata etki eder. Tam fiyat bilgisini, cam çiziği giderici satın alacağınız yerden öğrenebilirsiniz.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?