Cam Çizik Giderici Nedir?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Cam Çizik Giderici Nedir?

Cam Çizik Giderici Nedir?

Arabanın camının çizik olması çok can sıkar. İnsan camdan baktığında dışarıyı net olarak görmek ister. Fakat çizikler buna engel olur. Görüş netliğini de bozan bu durumdan acilen kurtulmak gerekir. İşte tam bu noktada cam çizik giderici imdada yetişir. Otoların bakımlı olması gösterişi ve maliyeti adına çok büyük önem arz eder.

Hayatımızı kolaylaştırmak için devamlı kullandığımız araçların camlarında zamanla taş sekmesi, sileceklere takılan sert çisimler gibi nedenlerle çizikler oluşur. Çizikler büyümeden tamiri yapılabilir. Tamiri yapılınca cam değişim masrafında da kurtulmak mümkündür. Camdaki çizikler oto cam çizik giderme ürünleri ile yok edilebilir. Cam çizik giderici nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır gibi birçok soru akıllara gelebilir. İşte ayrıntılar!

Cam Çizik Giderici Ne Yapar?

Gün içerisinde birçok etmenle karşılaşan oto camlarında çizikler ortaya çıkabilir. Bu çizikler ön, yan ve arka camlarda meydana gelebilir. Fakat sürücüyü en fazla etkileyen ön cam çizikleridir. Ön cam çizik giderme işlemi yapılmadığında görüş alanında kısıtlamalar söz konusu olabilir. Kısıtlamalar çeşitli kazalara ve olumsuzluklara neden olabilmektedir. Bundan dolayı derin veya hafif olmasına bakılmaksızın fark edilen çatlaklar ve çizikler hemen ön cam çizik giderme yöntemleri ile yok edilmelidir. Çizik giderme ürünleriyle;

  • Hafif çiziklerin ve çatlakların giderilmesini sağlar
  • Cilası sayesinde sileceklerin daha kolay çalışmasına yardımcı olur
  • Suyun camdan daha kolay akmasını sağlayarak sileceklerin ses çıkarmasını engeller
  • Yağışlı havalarda ve geceleri görüşün artmasını sağlar
  • Camda kalan kireç lekelerini kolayca çıkarır
  • Matlaşmayı yok ederek cama parlaklık ve netlik kazandırır.

Cam Çizik GidericiCam Çizik Gidericinin Kullanımı

Otoların camlarında oluşan çizikler kişileri diğer çiziklerden daha fazla yorabilir. Çünkü camlardaki çiziklerin giderilmesi hassas bir iştir. Dikkatli olunması şarttır. Çiziklerden kurtulmak için öncelikle camların güzelce temizlenmesi gerekir. Temizlenme sonucunda lekeler ile çizikler birbirinden ayırt edilir.

Çizikler net olarak ortaya çıkınca cam çizik giderici ve yardımcı diğer malzemeler kullanılarak işleme başlanır. Öncelikle çizik giderici özel polisaj süngerine uygun miktarda dökülür. Polisaj makinası 1000 devirde çalıştırılır. 10 kilo basınçla cam üzerine uygulama yapılır. Sünger kurumaya başladığında ıslatılarak işleme devam edilir. 15 ila 30 dakika arasında yapılan uygulamanın ardından cam mikrofiber bezle silinir.

 

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?