Cam Çizik Giderici Set nedir, Nasıl Uygulanır?
Cam Çizik Giderici Set nedir, Nasıl Uygulanır?
Posted in Tümü

Cam Çizik Giderici Set nedir, Nasıl Uygulanır?

Günümüzde arabaların onarımı için cam çizik giderici set önemli bir yere sahiptir. İçinde eldiven, sünger ve bir adet karışım bulunur. Ayrıca bir de kılavuz vardır. Gerekli tüm bilgiler yazmaktadır. Sırasıyla yazanları uygulamanız yeterli olacaktır. Bu setler çizikler kadar kalıplaşmış lekelerin çıkmasında da oldukça etkilidir. Çizikler bir süre sonra birçok probleme yol açacağı için kurtulmak da fayda vardır.

Otomobil camlarında meydana gelen çiziklerden çok çizik görünümlü koyu lekeleri yok etmek daha zordur. Bunun için önce camlar temizlenmelidir. Bu sayede camlardaki lekeler ile çizikler ayırt edilmiş olacaktır. Önce camlar su kullanılarak temizlenmelidir. Sonra bir cam silici sprey ve mikrofiber kullanılarak dairesel hareketlerle temizlenir. Ardından yumuşak ve kuru bir bezle camları kurulanır.

Cam Çizik Giderici Set Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Elbette ki çizik giderici setlerini kullanırken özenli bir çalışmanın merkezinde yer almak şarttır. Zira bu tür işlemler ayrıntı gerektiren işlemlerdir. Bu noktada cam çiziklerinin giderilmesine yönelik olarak setlerden temin ederken aşağıdaki hususlara dikkat etmek şarttır.

  • Seçilecek ürünün ait olduğu firmanın tecrübeli olduğundan emin olunmalıdır.
  • İnternet sitelerinde yer alan yorumlar, puanlar gibi unsurlara bakılmalıdır.
  • Camdaki çiziklerin derinliklerine uygun olan ürünler tercih edilmelidir.
  • Spreylerin kullanımı kolay olduğu için bunları seçmeye özen gösterilmelidir.

Cam Çizik Giderici Set nedir, Nasıl Uygulanır?Cam Çizik Giderici Set Uygulama Aşamaları

  • İlk önce işlem yapılacak cam nemli bir bez ile iyice temizlenir.
  • Ardından kuruması beklenir.
  • Özel sünger aracılığıyla1000 devirde 10 kg posilaj uygulanır. Bir süre sonra sünger kurumaya başlar. Kuruma hissedildiğinde hemen su ile ıslatılması gerekir.
  • Toplam bu işlemi 10-15 dakika uygulanmalıdır.
  • İşlem bittikten sonra cam mikrofiber bezle temizlenir.

Otomobillerin camlarında birçok nedenden dolayı çizikler meydana gelmektedir. Yoldan geçerken cama temas eden bir taş ya da ağaç dalı bu nedenlerden bazılarıdır. Artık piyasada çok sayıda cam çizik giderici set seçenekleri mevcuttur. Bu setler sayesinde çizikler giderilir. Dolayısıyla silecekler daha kolay çalışır hale gelir. Ayrıntılı bir araştırma sonucu size gereken ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında Glasweldturkey cam çizik giderici setleri konusunda avantajlı fırsatların adresi konumunda yer almaktadır.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?