Cam Çizik Giderici Seti Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?
Cam Çizik Giderici Seti Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?
Posted in Tümü

Cam Çizik Giderici Seti Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Cam çizik giderici seti nedir? Araçların cam yüzeylerinde meydana gelen çiziklerin giderilmesini sağlayan özel setlere cam çizik giderici kiti denir. Bu tarz ürünlerin son zamanlarda etkili bir düzeyde talep gördüklerini ifade etmek ede mümkün olur. Cam çizik giderici setleri her zaman oto cam yüzeylerinde yer alan çiziklerin giderilmesi noktasında başarılıdır. Elbette ki bu tarz setlerden etkili bir düzeyde yararlanmak için donanımlı olmak da şarttır.

Oto cam çizik giderici setleri, camda yer alan çiziklerle birlikte inatçı lekeleri de temizler. Bir şekilde oto cam yüzeyine yapışmış olan demir tozlarının çizik gidericilerle temizlenmesi de mümkün olur. Özellikle araçların camlarının ilk günlü parlaklığına kavuşması noktasına çizik gidericiler son derce etkilidir. Sert kirlerin ya da birtakım kimyasal boyalara ait lekelerin giderilmesinde de cam çizik gidericiler etkili bir düzeyde kullanılmaktadır.

Cam Çizik Giderici Seti Nasıl Kullanılır?

Piyasada çok sayıda farklı cam çizik giderici setinin bulunduğu bilinmektedir. Genellik set içerisinde eldiven, sünger ya da keşe ve özel bir karışım yer almaktadır. Bu tür setlerin nasıl uygulanacağına dair tüm ayrıntılar ürünle birlikte gelen kılavuzda yer almaktadır. Elbette ki bu tarz setleri kullanırken, kılavuza harfiyen uygun davranmanız da şarttır.

Cam Çizik Giderici Seti Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?Kimi cam çizik gidericilerin polisaj makinesi yardımıyla uygulandığı bilinmektedir. Böyle durumlarda  polisaj makinesinin devrini 1000 devirden yüksek tutmamaya özen göstermek şarttır. Zira daha yüksek bir basınç demek cam yüzeyin zarar görmesi anlamına gelir. Şayet çizik gidericiyi elinizle uygulayacaksanız böyle zamanlarda da 10 kg civarında bir basınç uygulamasınız. Bu arada cam çizik giderici setlerinin uygulaması ortalama yarım saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Cam Çizik Giderici Setleri Ne İşe Yarar?

Cam çizik giderici seti, oto camın yüzeyinde yer alan çiziklerin etkili bir düzeyde giderilmesini sağlar. Yine cam sileceklerinden kaynaklanan izlerin giderilmesini mümkün kılar. Ayrıca camda ortaya çıkan kireçli su lekelerinin bertaraf edilmesini de sağlar. Bütün bu bilgiler ışığında cam çizik giderici setlerinin cam yüzeyin parlak görünmesini mümkün kılar. Bundan dolayı da bu tarz ürünlere olan ilgi günden güne artış gösterir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?