Oto Cam Parlatma Reçinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?
Oto Cam Parlatma Reçinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?
Posted in Tümü

Oto Cam Parlatma Reçinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Oto cam parlatma reçinesi nedir? Günlük hayatımızın en önemli parçası haline gelen araçlarımız, sık sık bakım ve onarıma ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle camları, çokça çizilip lekelenmekten kurtulamıyor. Bu durumlarda oto cam parlatma reçineleri araç sahiplerinin imdadına yetişen en önemli ürünlerden biridir. Bu reçine sayesinde aracın camında oluşan çizikler giderilir. Aynı zamanda hem daha parlak hem de leke tutmaz bir hale getirilir.

Araba camları rüzgardan, bazı hasarlardan, taş sıçramasından veya farklı birçok sebepten çizilebilirler. Bu çiziklerin bazısı derin bazısı çok ince olur. Tüm çizikler ince de olsa camın mat ve kirli görünmesine sebep olurlar. Araç sahiplerinin en sevmediği durumlardan biri bu cam çizikleridir. Görüntü kirliliğinin yanı sıra ciddi sorunlara da neden olabilir. Özellikle görüş açısını ve kalitesini kısıtlaması en büyük sıkıntıdır. Çünkü böyle bir durum kazalara dahi sebebiyet verecektir. İşte bu sebeple araç camlarının çizikleri küçümsenmeden giderilmelidir.

Oto Cam Parlatma Reçinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?Oto Cam Parlatma Reçinesi Nasıl Kullanılır?

Araçların camlarındaki ince veya kalın çiziklerin giderilmesi için oto cam parlatma reçinesi kullanılır. Kullanılan bu reçine aynı zamanda camları parlatmaya ve cilalamaya yarar. Reçineyi araca uygularken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Aracın camı mutlaka temiz bir şekilde yıkamalıdır.
  • Kalıcı leke veya kurumuş kalıntı varsa kazınması gerekir.
  • Temizlenen cam kuru bir bezle kurulanır.
  • Camın çevresi, reçine taşmasın diye bant veya farklı bir şeyle kapatılır.
  • İlk olarak cam yüzeyindeki daha derin çiziklere reçine uygulanır.
  • Çiziklerin kapandığına emin olduktan sonra canım tamamı kaplanır.

Bu talimatlara dikkatlice uyulması ve sırasıyla yapılması gerekir. Eğer camlar temizlendiği zaman çizikler gittiyse reçine uygulamak gerekmez. Ve eğer çok fazla derin çizikler, çatlaklar varsa profesyonel yardım alınması daha doğru olur.

Oto Cam Parlatma Reçineleri Ne Kadardır?

Araç camlarını parlatmak için kullanılan reçinenin fiyatı merak edilen bir konudur. Bu konuda net bir bilgi vermek doğru olmaz. Alacağınız oto cam parlatma reçineleri markası, boyutu ve sayısı sebebiyle fiyat farklılıkları gösterebilir. Bu yüzden istediğiniz miktara karar verdikten sonra iyi bir araştırma yaparak size uygun olan ürünü bulabilir, fiyatını öğrenebilirsiniz. Firmamız oto cam parlatma reçinesi konusunda iddialı bir hizmetin merkezinde yer almaktadır.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?