Sararmış Far Temizliği Nasıl Yapılır?
Sararmış Far Temizliği Nasıl Yapılır?
Posted in Far Restorasyonu

Sararmış Far Temizliği Nasıl Yapılır?

Sararmış Far Temizliği Nasıl Yapılır?

Araç sahipleri açısından sararmış far sorunu hiç de istenilmeyen bir sorun olarak karşımıza çıkar. Çünkü aracın estetik görünümünü olumsuz yönde etkileyen sararmış farlar aynı zamanda sürüş güvenliği açısından da birtakım riskleri beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı araç sahipleri açısından sararmış farlar sorununu halletmek son derece önemlidir. Peki sararmış far temizliği nasıl yapılır? Yine araç sahiplerinin muzdarip olduğu sararmış far temizliği yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? İşte bu sorulara dair ayrıntılı yanıtlar!

Sararmış Far Temizliği İçin Malzeme Listesi

Elbette ki günümüz koşullarında sararmış far temizleme işlemi söz konusu olduğunda karşımıza detaylı bir işlem çıkmaktadır. Öncelikli olarak sararmış far temizliği için birtakım malzemelere sahip olmak şart oluyor. İşte sararmış far temizliği için gerekli olan malzemeler:

  • Sıvı pasta
  • Sünger başlık
  • Polisaj makinesi
  • Özel plastik cilası
  • Özel su zımparası
  • Maskeleme bandı

Görüldüğü üzere sararmış farları temizleme işlemi için çok sayıda farklı malzemenin kullanılması şarttır. Esasında bu malzemelerin kullanılması da ustalık gerektiren bir uğraş olarak karşımıza çıkar!

Sararmış Far Temizliği Nasıl Yapılır?Sararmış Far Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Şayet araba farı temizleme işlemi için gerekli olan malzemeleri temin etmişseniz, karşınıza son derece detaylı bir işlem çıkmaktadır. Bu işlemleri sıralı bir şekilde ve aşamalı olarak uygulamak da şarttır! İlk önce sararmış far temizliğine başlamadan önce maskeleme bandını kullanmalısınız. Maskeleme bandını kullanarak farın etrafını etkili bir şekilde bantlamalısınız. Bunu yapmamızdaki temel sebep ise fardaki sararmayı temizlemek için kullanacağımız kimyasalların arabamızın boyasına zarar vermemesidir. Bu arada maskeleme bandından bolca kullanmanız çok daha iyi olacaktır.

Farın etrafını güzelce bantladıktan hemen sonra ince kumlu bir zımparayı kullanarak sararmış farı iyice zımparalamalısınız! Zımparalama işlemini yaparken çok bastırmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü bastırırsanız fara zarar vermeniz de gündeme gelecektir. Farda mat bir görünüm elde edinceye kadar farı zımparalama devam edin. Sonrasında ise zımparaladığınız farı güzelce yıkadıktan sonra iyice kurutmalısınız.

Zımparalama işlemi sonrasında artık cilalama aşamasına geçebilmeniz de mümkün hale gelecektir. Temin ettiğiniz plastik cilasını yine daha önceden temin ettiğiniz süngere sürüp, polisaj makinesi yardımıyla bu cilayı farın yüzeyine iyice yedirin. Sonrasında kısa bir süre içerisinde sararmış far temizliği nasıl yapılır? Sorusunun karşılığını görmüş olacaksınız!

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?