Süper Far Temizleme Nasıl Yapılır?
Süper Far Temizleme Nasıl Yapılıyor?
Posted in Far Restorasyonu

Süper Far Temizleme Nasıl Yapılır?

Çok sayıda farklı nedenden dolayı süper far temizleme hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Bu noktada farlar neden sararır? Tarzındaki soruların da sayısı artış göstermektedir. Yine far temizleme nasıl yapılır? Tarzındaki soruların da yanıtları merak edilir. İşte tüm bu soruların yanıtları!

Farlar Neden Sararıyor?

Pek çok farklı nedene bağlı olarak farların sarardığını söyleyebiliriz. Bu noktada farların sararmasında özellikle dış etkenlerin etkili olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle güneş ışınları oto farlarının sararmasındaki en temel nedenler arasında yer alır. Oto farlarının üretim malzemesinin içeriğinde polikarbon maddesi etkili bir düzeyde mevcuttur. Polikarbon maddesi güneş ışınlarından etkilenen bir maddedir. Dolayısıyla zamanla araba farlarının üzerinde bulunan akrilik maddesi yıpranır. Bu yıpranmayla birlikte güneş ışınları ve değişen hava koşulları, araç farlarında sararmaya neden olur.

Süper Far Temizleme Nasıl Yapılıyor?

Elbette ki süper far temizleme hizmetinin sorunsuz bir şekilde sunulması için alanında uzman olan bir personelin bulunması şarttır. Yani amatör bir çalışmayla farların temizlenmesi pek mümkün değildir. Bu noktada nitelikli bir far temizleme hizmeti için aşağıdaki malzemelere ihtiyaç duyulur. Bunlar:

  • Maskeleme bantları
  • Farklı numaralardan oluşan su zımparaları
  • Sünger başlıklarıyla birlikte polisaj makinesi

Süper Far Temizleme Nasıl Yapılıyor? Maskeleme bantları far temizleme hizmeti sırasında olmazsa olmaz bir malzeme olarak karşımıza çıkar! Neden mi? Çünkü maskeleme bantları sayesinde aracın far bölümüne yakın olan parçaların zarar görmesi önlenir. Araba farı temizleme işlemi sırasında hem pasta ve cilalama hem de zımparalama işlemi yapılacaktır. Zımparalama işlemi sırasında aracınızın diğer bölümlerinin zarar görmemesi için maskeleme bandıyla bu alanların kapatılması şarttır.

Maskeleme işlemi sonrasında su zımparası olarak isimlendirilen zımparalar kullanılır. Bu zımparaların kaçlık olacağı konusu ise tamamıyla far bölümündeki hasarın derecesi önemlidir. Şayet aracınızın far bölümündeki çizikler derinse bu gibi durumlarda 600 kum ayarında zımpara tercih edilmelidir. Eğer far bölümünde derin çizikler yoksa 1200 kum zımpara dahi iş görecektir.

Süper far temizleme işleminin son aşaması ise bu zımparaları polisaj makinesi yardımıyla farın yüzeyine sürtmektir. Yeteri kadar parlaklık sağlandıktan sonra artık pasta ve cila aşamasına geçilerek; araçların farları ilk günkü gibi olacaktır. Bu noktada sorunsuz bir far temizleme hizmeti için mutlaka profesyonel bir destek almanız da şarttır!

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?