Araba Çatlak Cam Kimyasalları Nelerdir?
Araba Çatlak Cam Kimyasalları Nelerdir?
Posted in Çatlak Cam Tamiri

Araba Çatlak Cam Kimyasalları Nelerdir?

Araba Çatlak Cam Kimyasalları Nelerdir?

Aracınızın camında çatlak oluştuysa ne yaparsınız? Sanayiye götürmek veya cam değiştirmek oldukça masraflı işlerdir. Taş sekmesi, kesici veya delici aletlerle darp gibi nedenlerle oluşan sorunlar araba çatlak cam kimyasalları ile giderilebilir. Kimyasalların kullanılacağı çatlaklar derin olmayanlardır. Büyük ve derin olanları evde halletmek doğru değildir.

Araçların cam kalitesi farklı farklıdır. Bazıları çok kaliteli olduğundan dolayı çok büyük darp almadan çatlak oluşmaz. Bazılarında ise küçük bir taş çarpması dahi çatlağa neden olabilir. Kaliteleri farklı olan camlara yapılacak müdahalede dikkatli olunması şarttır. Yanlış bir işlem camın kırılmasına neden olabilir. Küçük ve hafif çatlaklara doğru adımlar atılarak yapılacak uygulama kişiyi ekonomik olarak rahatlatır. Cam değişimine gerek kalmadan sorun çözülür.

Araba Çatlak Cam Kimyasalları Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çatlak için kullanılmak üzere özel olarak üretilen kimyasallar aracın ön, arka ve yan camlarının hepsinde kullanılabilir. Çatlaklar için özel olarak tasarlanan kimyasallar sayesinde çatlağın büyümesi engellenir. Orijinal görüntünün kaybolmasının önüne geçilir. Sağlamlığı korunan camları değiştirilmesine gerek kalmaz. Kimyasallar kullanılmadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

  • Çatlak olan kısım yıkanmamalı
  • Araç uzun süre güneş altında kalmamalı
  • Kar veya buzlanmanın yaşadığı bölgelerde çatlağın onarımı için beklenmemeli.

Araba Çatlak Cam Kimyasalları Nelerdir?Bantla daha fazla çatlak oluşmaması için tutturulan bölgenin özellikle sıcak ve soğuk mevsimlerde çok acil bir şekilde tamir edilmesi gerekir. Çünkü aşırı güneş, kar, yağmur ve soğuklar çatlağın daha hızlı genişlemesine ve derinleşmesine neden olur. Çatlak giderme işlemi yapıldıktan sonra dikkatli davranılmalı. Onarımın yapıldığı yerde olası bir olumsuzluk görülürse hemen profesyonel tamircilere götürülmelidir.

Çatlak Giderici Kimyasal Kullanımının Avantajları

Camdaki çatlakların giderilmesi sırasında kimyasallar kullanılması işlemi kolaylaştırmaktadır. İşlem sırasında camın yerinden sökülmesine gerek yoktur. Sökme olmadığı için camda ve lastiklerinde deforme söz konusu olmaz. Lastikler sökülmediği için yağmur veya karda su sızması gibi sorunlar yaşanmaz. 10 dakika bile sürmeyecek bir işlemdir.

10 dakika ayırıp araba çatlak cam kimyasalları kullanılarak sorun çözülmezse çatlak ilerler ve derinleşir. İşlem yapıldıktan sonra çatlak tamamen kaybolur. Çok yakından incelendiğinde küçük lekeler görülür. Lekelerin nedeni camın içine sıcak tozlardır. Uzaktan bakıldığında fark edilmez. Görüntü olarak araç camında bir sorun gözükmez. Her ne kadar görüntüyü güzel gösterse de kimyasalların asıl amacı camın sağlamlığını korumaktır.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?