Araba Kireç Leke Çıkarıcısı Kullanımı
Posted in Su ve Kireç İzi Giderimi

Araba Kireç Leke Çıkarıcısı Kullanımı

Arabaların güvenli sürüş gerçekleştirmesi için farlara ihtiyacı vardır. Yol aydınlatmasını sağlayan farlar polikarbondan üretilir. Polikarbon bir çeşit plastik olup dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı olan farlar zamanla ilk günkü ışıltısını kaybeder. Kristal netliğini kaybeden farlar, araba kireç leke çıkarıcısı kullanılarak ilk günkü aydınlığını tekrar geri kazanabilir.

Güneşin zararlı ışınları, araba yıkamada kullanılan deterjanların bazıları, içine giren toz, kir gibi malzemeler farlara zarar verir. İçi mumlu kağıtla kaplanmış gibi bir görüntü oluşur. Bu görüntü farın aydınlatma özelliğinin düşmesine neden olur. Aydınlatmanın azalması güvenli sürüşe engeldir. Farların ömrünü uzatmak, kazasız güvenli sürüş keyfi yaşamak için temizliğine ve bakımına özen göstermek gerekir. Temizlenen farların ömrü de uzamaktadır.

Araba Kireç Leke Çıkarıcısı Kullanım Tüyoları

Güneş ışınlarına fazlaca maruz kalan farların parlaklığı ve kristal görüntüsü kaybolur. Oto marketlerde satılan kireç leke çıkarıcısı ürünleri kullanılarak eski parlaklığı ve kristal görüntüsü elde edilebilir. Yeni alınmış gibi bir görüntü elde edilir. Temizleme işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken bazı ipuçları vardır. Tüyolar dikkate alınarak yapılacak olan işlemler daha kesin sonuç verecektir. Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Farın içinde derin çizikler oluşmuş ise kullanılacak su zımparası 1000 veya 1500 grit olmalıdır. Kullanılacak zımparanın özelliği sayesinde çizikler daha kolay temizlenir.
  • Derin çizikler kullanılan 1000 veya 1500 grit zımparalarla biraz yok olmaya başlayınca yeni zımpara kullanılmalıdır. Bu aşamada kullanılacak zımpara 2000 grit olmalıdır.
  • Rakamı düşük olan zımparalar daha kalındır. Rakam azaldıkça kalınlık artar. Kireçler ve çizikler üzerinde daha etkilidir. Kireçler azalınca daha ince zımpara tercih edilerek parlaklık kazandırılmalıdır.
  • Araca zarar vermemek için maskeleme bandı kullanılmalıdır.

Kireç Leke Çıkarıcısı ile Far Temizliği

Su içinde bulunan kireç zamanla farların mumlu kağıtla kaplanmış gibi görünmesine neden olur. Bozulmaların olması farın etkili bir şekilde kullanılmasını engeller. Kireç oluşumunun ardından farda çizikler de oluşur. Çiziklerin temizlenmesi ve kireçlerin yok edilmesi çok basit birkaç işlemden meydana gelir.

Evde bulunan diş macunu gibi malzemelerle de kireç temizliği yapılabilir. Diş macunu ile dikkatlice ovulan farlar kireçten arınır. Araba kireç leke çıkarıcısı ile yapılan temizlikle farlar ilk günkü parlaklığına ulaşır.

En İyi Araba Kireci Sökücü ÜrünleriEn İyi Araba Kireci Sökücü Ürünleri

Araba kireci sökücü, eski kireci temizleme yöntemine bir alternatiftir. Cam ve plastik yüzeylerdeki mineral birikintilerini kolaylıkla temizleyen susuz, aşındırıcı olmayan bir formüldür. Bu ürünün en iyi yanı, herhangi bir şekilde zarar vermeden hemen hemen her yüzeyde kullanılabilmesidir. Özellikle oto camlardaki kireç lekelerinin giderilmesi konusunda kireç sökücüler üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır.

Ürün, arabanızın karoserinin herhangi bir yerinde kireç birikmesi olan herhangi bir alana uygulamanıza izin veren sprey formülüyle gelir. Sprey ayrıca farlarınız veya fren lambalarınızın etrafı gibi ulaşılması zor alanlara ulaşmanızı da kolaylaştırır. Tam da bu noktada son zamanlarda oto cam kireç sökücülerin çok daha kaliteli bir şekilde üretildiklerini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Uygulandığında, kireç sökücü, mineral birikintilerini su veya yağmur suyu ile kolayca yıkanabilen zararsız minerallere kimyasal olarak parçalayarak hemen çalışmaya başlar. Araçta kireç çözücü olan bir aracınız varsa bu sorundan kurtulmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Böylece tam olarak talebinize uygun bir ürünü kullanmış olursunuz!

Su ve mineraller motorunuzun soğutma sistemine girdiğinde kireç oluşur. Bu sorun giderilmezse kireç o kadar kötüleşebilir ki arabanızda pahalı hasarlara neden olabilir. Tüm bu bilgiler ışığında araç kireç leke gidericisi söz konusu olduğu zaman karşımıza çok sayıda farklı ürün çıkmaktadır. Burada ürün tercihine dikkat ediyor olmak, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Sosyal medyada paylaş

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button