Çatlak Cam Kimyasalları
Çatlak Cam Kimyasalları
Posted in Su ve Kireç İzi Giderimi

Çatlak Cam Kimyasalları

Çatlak Cam Kimyasalları

Aracınızın ön veya arka camında taş sıçramaları yüzünden meydana gelmiş olan çatlakları çatlak cam kimyasalları ile tamir edebilirsiniz. Eğer oluşan çatlak aşırı derecede büyük ve derin değilse bu kimyasallar ile kolayca tamir edilebilmektedir. Camı değiştirmenize gerek kalmadan tamir edebilmeniz sizlere oldukça ekonomik bir tasarruf sağlayabilir.

Çatlak cam tamiri kimyasalları cam haricinde aracınızın diğer tüm camları için kullanılabilmektedir. Özel olarak üretilen çatlak cam kimyasalı sayesinde oluşan çatlakları büyük ölçüde tamir edebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda yapmış olduğunuz tamir işlemi çatlağın zamanla giderek büyümesini engelleyecek ve orijinal bir şekilde sağlamlığını korumasına yardımcı olacaktır. Bu işlemi uygularken camı sökmenize gerek olmadığından dolayı camı tutan lastikler de orijinal halini koruyacaktır. Orijinal kalan lastikler ileri zamanlarda oluşabilecek su sızma problemlerini de ortadan kaldırmış olur.

Eğer oluşan çatlağı yakın zaman içerisinde tamir etmezseniz geç kalmış olabilirsiniz. Çatlak gün geçtikçe büyüyecek ve tamir edilmeyecek bir hale gelecektir. 10 dakikalık bir işlem ile çatlak cam tamiri yapabilir ve bu sorunu rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Çatlak Cam KimyasallarıÇatlak Cam Kimyasalları Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bant ile kapatılan çatlak bölgeyi en kısa zaman da tamir etmeniz gerekmektedir. Onarım işlemi yapılana kadar o bölgeyi kesinlikle yıkamayın ve güneş altında arabanızı bırakmayın. Çok sıcak veya çok soğuğa maruz kalan çatlaklar zamanla genişleyerek daha da büyük problemlere yol açabilir. Çatlak oluştuktan sonra dikkatli davranmanız çatlak cam giderme ve tamiri konusunda ilk önleminiz olacaktır.

Cam Kimyasalları Tamir Sonrası

Çatlak cam tamir işleminden sonra tamamen kaybolmasa da yüksek düzeyde kaybolmaktadır. Çok yakından incelendiği zaman ufak lekeler görülebilmektedir. Kozmetik olarak oldukça iyi bir performans verse de bu tamir işleminin asıl amacı camı sağlamlaştırmak ve zamanla büyümesini engellemektedir. Bazı işlemlerde ise çatlağın durumuna göre çatlağın tamamen yok olabilmesi de mümkündür.

Kozmetik olarak çatlağın tamamen ortadan kalkmamasının sebebi ise içerisinde dolmuş olan kir ve kırık cam parçalarıdır. Camınızın üzerinde eğer bit çatlak olduğunu fark ettiyseniz herhangi bir bant ile çatlağın üzerini kapatabilirsiniz. Bu sayede çatlağın içerisini temiz ve kuru bir şekilde muhafaza etmiş olursunuz. Çatlağı doğru bir şekilde muhafaza etmeniz çatlak cam kimyasalları kullanımını büyük ölçüde verimli hale getireceğinden dolayı çok daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?