Oto Cam Çatlak Giderme Nasıl Yapılır?
Oto Cam Çatlak Giderme Nasıl Yapılır? | Oto Cam Çatlak Gidermek
Posted in Çatlak Cam Tamiri

Oto Cam Çatlak Giderme Nasıl Yapılır?

Oto Cam Çatlak Giderme Nasıl Yapılır?

Tam olarak profesyonel bir hizmet olarak karşımıza çıkan oto cam çatlak giderme hizmeti, önemli bir ihtiyaca etkili çözümler ortaya koymaktadır. Aracınızda bir farklı nedenlerden dolayı cam çatlağı oluşmuş olabilir. Bu durum her şeyden önce hem araç güvenliğini hem de arasın estetik görünümünü olumsuz yönden etkileyecektir. Üstelik önce camda meydana gelen çatlaklar sürüş güvenliği ve konforunu olumsuz olarak etkilemektedir. Bundan dolayı oto cam çatlak giderme hizmetinden yararlanmak en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki oto cam çatlak giderme nasıl yapılır? İşte ayrıntılar!

Oto Cam Çatlak Giderme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Elbette ki çatlak bir ön cama sahip olmak, beraberinde pek çok olumsuzluğu getirmektedir. Şayet aracınızın ön camında bir çatlak mevcutsa, hemen aklınıza bu sorundan tamamen kurtulmak gelmesi gayet olağandır. Esasında cam çatlağı olduğunda ilk aklımıza komple camı yenisiyle değiştirmek gelmektedir. Oysa çatlak cam tamiri olan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem çatlak camın yenisiyle değiştirilmesinden tamir işlemi çok daha uygun maliyetlidir.

Oto Cam Çatlak Giderme Nasıl Yapılır? | Oto Cam Çatlak GidermekPeki oto cam çatlak giderme nasıl yapılır? Oto cam yüzeyindeki çatlağın giderilmesi için ilk önce çatlağın yer aldığı bölgenin özel bir matkap yardımıyla delinmesi gerekmektedir. Bu işlemin hemen ardından vakum basıncı marifetiyle, matkapla açılmış olan deliğe özel bir kimyasal enjekte edilir. Bu özel kimyasal reçine gibi bir maddedir. Söz konusu işlem sonrasında ultraviyole ışını kullanılarak görünüm düzeltilir. Bu işlem sonrasında cam yüzeyindeki faz reçine yine vakumla emilerek temizlenir. Böylece çatlak gideril işlemi tamamlanmış olur.

Araçtaki Çatlak Giderilmezse Ne Olur?

Öncelikli olarak araç camındaki çatlak sorununun ciddi bir sorun olduğunu ifade etmek şarttır. Çünkü araç camındaki çatlak sorunu, doğrudan araç sürüş konforunu ve güvenliğini etkilemektedir. Bundan dolayı şayet özellikle ön camda bir çatlak varsa mutlaka bu çatlak sorunun da kurtulmak şarttır. Peki araçtaki çatlak giderilmezse ne olur? Camdaki çatlak, çok daha fazla büyüyerek, camın tamamını kaplayabilir. Mesela sadece 5 cm uzunluğundaki bir çatlak, şayet cam çatlak giderme işlemi uygulanmazsa oto camı baştan başa kaplayabilir. Bu da çok daha maliyetli bir işlem gerektirmektedir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?