Oto Cam Çizik Giderme
Oto Cam Çizik Giderme | Oto Cam Çizik Giderme Hizmetleri
Posted in Çizik Cam Tamiri

Oto Cam Çizik Giderme

Oto Cam Çizik Giderme

Araçların camlarında çeşitli sebeplerle çizikler ve hasarlar oluşmaktadır. Çok büyük hasarlarda camın değişmesi söz konusu olsa da çiziklerde bu çiziğin pratik yöntemlerle giderilmesi söz konusu olabilmektedir. Oto Cam çizik giderme konusunda uygulaması gereken belli yöntemler bulunmaktadır.

Cam çizikleri çok basit sebeplerle bile oluşabilmektedir. Aracın camının üzerine gelen toz, kir ıslatmadan silinmeye çalışıldığında camlarda çiziklerin oluşmasına sebep olmaktadır. Ayrıca hareket halinde iken cama gelen küçük taş ve kum parçacıkları çizilmeye sebep olabilir. Camlarda çizikler aracın camının kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Çok kaliteli camda çizik oluşması biraz daha zor bir ihtimal olarak görülebilir.

Oto Cam Çizik Giderme | Oto Cam Çizik Giderme HizmetleriOto Cam Çizik Gidermede Kullanılan Yöntemler

Öncelikle aracın camında oluşan çiziğin büyüklüğüne ve derinliğine göre yapılacak işlem sayısı değişiklik gösterecektir. Cam çizik giderme için çözüm yollarını aramadan önce klasik yöntemlerle camların temizliğinin yapılması ve ardından duruma göre çizik giderici kullanılması tavsiye edilmektedir.

Araçların camlarının temizliğinde mutlaka cam suyu denilen sular kullanılmalıdır. Su ile ıslatılan camın mikrofiber bir bez yardımı ile silinmesi gerekmektedir. Kullanılan bez sert dokulu olursa camdaki kirlerle birleşerek cama zarar verecektir. Bu sebeple cam temizliğinde yumuşak dokulu bez kullanmak uygun olacaktır.

Oto Cam Çizik Gidermede Kimyasal Ürün Kullanma

Arabaların en hassas yerlerinden biri cam kısımlarıdır. Bu kısımlarda farklı sebeplerle çizikler oluşabilmektedir. Bu çiziklerin giderilip giderilmediğine su ve bezle temizlik yapılarak bakıldıktan sonra oto cam çizik giderme amacıyla kullanılan ürünlere başvurulabilir.

Cam çiziklerinin giderilmesinde kullanılan pek çok markanın ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünleri cam üzerine uygulamada polisaj makinesi kullanılması çok daha güzel bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır. Yüzeylerin cilalanması ve pürüzsüz hale getirilmesinde kullanılan bu makineler cama sürülen çizik giderici ürünün tam olarak cama yedirilmesini ve pürüzsüz bir cam oluşmasını sağlayacaktır.

Çok derin olmayan çiziklerde oto cam çizik giderme ürünleri kullanılabilir. Fakat camın üzerinde oluşan çizik derin ise bu durumda aracın bir sanayiye götürülerek profesyonel yolla camlarının eski haline getirilmesi uygun olacaktır.

Araçların camlarının çizilmemesi için silecekleri çalıştırmadan camda çok fazla kir oluş olmadığına bakarak önce bu kirlerden camı arındırmanız tavsiye edilmektedir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?