Araba Cam Çizik Çıkarma Nasıl Yapılır?
Araba Cam Çizik Çıkarma Nasıl Yapılır?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Araba Cam Çizik Çıkarma Nasıl Yapılır?

Araba Cam Çizik Çıkarma Nasıl Yapılır?

Şayet araçların camlarındaki çizik sorunu yaşanıyorsa doğal olarak araba cam çizik çıkarma nasıl yapılır? Sorusunun dillendirilmesi de gayet olağandır. Araç camlarının standardı karşılıyor olması hem sürüş güvenliğini hem de sürüş konforunu doğrudan etkiler. Bundan dolayı şayet araç camında bir şekilde çizikler oluşmuşsa, çok sayıda önemli sorun da beraberinde gelebilir. Bu noktada araç cam çizikleri nasıl giderilir? Sorusunu sormak da gayet olağandır. Yine araç cam çizik giderme fiyatları ne kadar? Sorusunun da dillendirilmesi gayet olağandır. Şayet bu sorulara etkili yanıtlar arıyorsanız; bizi takipte kalın!

Araçların cam kısmında çok farklı nedenlerden dolayı çizikler oluşabiliyor. Özellikle hatalı yıkama işlemi neticesinde zaman içerisinde araç camlarında çizilmeler yaşanılıyor. Yine buzlu havalarda buz tutmuş cam yüzeyinin hatalı bir şekilde temizlenmesi de cam yüzeylerde çiziklere neden olabiliyor. Ayrıca araç trafikte hareket halindeyken maruz kaldığı dış etkenlerin de araca cam çiziklerine neden olduğunu ifade etmek mümkün oluyor. Esasında zaman içerisinde araçların cam yüzeylerinde çiziklerin oluşması gayet olağan bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Peki araç cam çizik çıkarma nasıl yapılır? İşte ayrıntılar!

Araba Cam Çizik Çıkarma Nasıl Yapılır?Araç Cam Çizik Çıkarma Nasıl Yapılır?

Elbette ki araba cam çizik çıkarma nasıl yapılır? Denildiğinde karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkıyor. Esasında cam çiziklerinin küçük çaplı ya da büyük çaplı olması, çıkarma işleminin de nasıl yapılacağını doğrudan etkiliyor.

Küçük çaplı araba camında çizik çıkarma nasıl yapılır? 3 su bardağı kadar su ile 15 ml kuru amonyak uygun bir şekilde karıştırılır. Sonrasında nemlendirilmiş bir bez yardımıyla bu karışım cam yüzeye sürülür. Bu işleme birkaç kez devam edildiğinde cam yüzeydeki çiziklerin çıkartılması da mümkün olur.

Büyük hasarlı cam çizik çıkarma işlemi ise çok daha profesyonel bir hizmet olarak tanımlanır. Şayet doğaçlama yöntemleri kullanarak büyük hasarlı cam çiziklerine müdahale edecek olursanız hiç de beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Burada oto cam çizik giderici kremler devreye girebilir! Ancak Burada da bu işlemin nitelikli bir şekilde yapılması şarttır.

Araba Cam Çizik Çıkarma Fiyatları Ne Kadar?

Cam çiziği sorunu bulunan bireyler açısından araba cam çizik çıkarma fiyatları konusu her zaman gündemde yer alıyor.  Bu kapsamda cam çizik giderme işleminin sıfırdan cam almaktan çok daha uygun fiyatlı olduğunu ifade etmek mümkün oluyor.

Oto Cam Çizikleri Nasıl Çıkarılır?

Araçların en önemli parçalarından biri camlarıdır. Yolu görmeyi sağlayan camlarda sorunun olması yol güvenliğini olumsuz anlamda etkiler. Ayrıca sürüş konforu tertemiz ve hasarsız camlarla sağlanır. Aracına, yol güvenliğine ve sürüş konforuna önem verenler camlarında çizik olmasından rahatsız olurlar. Çiziği gidermenin yollarını ararlar. Çizik oluşumunu engellemek öncelikli olmalıdır. Tedbir alınsa da çizikler bazen engellenemeyebilir. Engellenemediğinde çizik giderme teknikleri devreye girer. Çizik oluşmasına neden olan etkenler;

  • Hatalı yıkama
  • Kışın soğuk havalarda buz tutan camların hatalı şekilde temizlenmesi
  • Trafikte cama seken taşlar
  • Tamamen temizlenmemiş camların sileceklerle silinmesi

Yukarıda sıralananların yanı sıra birçok dış etken camların çizilmesine neden olur.

Oto Cam Çizikleri Nasıl Çıkarılır?Oto Cam Çiziği Çıkarma İşlemi

Oto cam çiziğinin nasıl giderileceği pek çok sürücü tarafından merak edilmektedir. Çizik giderme işlemini belirleyebilmek için öncelikle çiziğin çapının belirlenmesi gerekir. Çiziğin küçük veya büyük çaplı olması kullanılacak tekniği belirleyecektir. Şayet çizik küçük ebatlardaysa evdeki imkanlarla giderilebilir. Oto camındaki küçük çizikler şöyle giderilir;

  • Gerekli olan malzemeler amonyak ve sudur. 3 su bardağı su, 15 ml kuru haldeki amonyakla karıştırılır. Tamamen karışan karışım, nemli bez yardımıyla cama sürülür. Bir kere sürmek çizikleri çıkarmayabilir. Çizikler çıkıncaya kadar bu işlem birkaç kez tekrarlanır.

Çiziklerin ebatları büyükse profesyonel yardım alınmalıdır. Kişiler büyük çaplı çiziklere doğru müdahalede bulunamayabilir. Yanlış en ufak işlem cam kaybına veya daha büyük sorunlara neden olabilir. Büyük ve derin çizgilerin giderilmesinde çizik giderici kremler kullanılır. Krem kullanılması da profesyonel olarak gerçekleştirilmelidir. Risk almak istemeyenler profesyonel yardım alarak işlemi sorunsuz neticelendirmelidir.

Oto Cam Çizik Tamirinin Fiyatı

Oto camındaki çizikleri sürücüleri her zaman rahatsız eder. Daha ileri derecedeki çizikler yolu görmeye dahi engel olduğundan hemen tamir ettirilmelidir. Çizik tamir ücreti cam değişiminden çok daha ekonomiktir. Zamanında değiştirilmeyen çizikler cam değişimine kadar ilerleyecektir.

Sosyal medyada paylaş

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?