Far Dışı Temizleme Hizmetleri
Profesyonel Far İçi Temizleme
Posted in Far Restorasyonu

Far Dışı Temizleme Hizmetleri

Son zamanlarda far temizleme hizmetlerine duyulan ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. Bu durum far dışı temizleme hizmetleri açısından da geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Araç modellerindeki en önemli donanımlardan biri olan farlar, zaman içinde kirlenebilir. Kirlenen ve işlevini tam olarak yerine getiremeyen farların temizlenmesi için tercih edilebilecek bazı uygulamalar bulunmaktadır. Farklı araç ve gereçlerle birlikte kaliteli bir şekilde far dışı temizleme işlemi yapılır. Far içinin temizlenmesi için profesyonel destek alınabileceği gibi çeşitli yöntemlerle amatör olarak da yapılabilir.

Far içi temizlenmesi için ihtiyaç duyulabilecek bazı araç ve gereçler şu şekildedir;

  • Plastik cilası ve sıvı pasta,
  • Bat,
  • Zımpara, sünger başlığı ve polisaj cihazı,

Belirtilen malzemelerle birlikte hızlı ve etkili bir şekilde far içi temizliği yapılabilmektedir. Kullanılacak su zımparası miktarı farlardaki sorunların büyüklüğüne göre farklılık gösterir. İşlemlerin yapılması için öncelikli olarak far bölümünün kaliteli bantlarla kapatılması gerekir.

Profesyonel Far İçi TemizlemeMaskeleme bandı ismi verilen malzemelerle kapatma işleminin yapılmasından sonra zımparalama uygulamasına geçilir. Farda yer alan lekelere bağlı olarak farklı büyüklüklerde zımparalar seçilir. Lekeler giderilinceye kadar far temizleme işlemine devam edilir.

Far Dışı Temizleme Yöntemleri

Arabaların önemli parçalarından biri olan farların içindeki çizik ve lekelerin temizlenmesi için tercih edilebilecek yöntemler vardır. Bu alanda faaliyet gösteren oto tamir ve servis firmalarının yanı sıra çeşitli yöntemlerle birlikte kolay işlemler yapılabilir. Zımparalama yöntemiyle başarılı sonuçlar alındığı bilinmektedir. Far dışı temizlik yöntemlerinde kullanılabilecek çeşitli cihazlar da vardır. Polisaj cihazıyla birlikte farların daha net bir şekilde temizlenmesi sağlanır.

Amatör yöntemlerle far içinin temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Sünger gibi araç gereçler kullanılarak far camlarının zarar görmesi engellenmelidir. Plastik cila malzemeleriyle birlikte herhangi bir sorun oluşmadan far dışı temizleme yapılabilir. Yapılacak yöntemlerin ardından fardaki leke ve çizik sorunları gidilerek daha yüksek ışıtma performansı alınabilir.

Profesyonel Far İçi TemizlemeFar Dışı Temizlik Hizmetleri

Araç sahiplerinin yaşadığı farklı sorunların çözümü için faaliyet gösteren oto servisleri bulunur. Farklı marka ve model araçlardaki çeşitli sorunların tamirinde hizmet sunan oto servislerinde uzman personeller çalışır. Sık olarak ihtiyaç duyulan far dışı temizleme uygulamaları için de oto servisleri tercih edilebilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ve farklı ekipmanların ortaya çıkmasıyla birlikte hızlı ve etkin far temizliği yapılabilmektedir. Uygun fiyatlarla sunulan hizmetlerle birlikte farklı model araçlardaki far sorunları giderilmektedir.

Sosyal medyada paylaş

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?