Oto Cam Çizik Giderici Nedir?
Oto Cam Çizik Giderici
Posted in Çizik Cam Tamiri

Oto Cam Çizik Giderici Nedir?

Oto Cam Çizik Giderici Nedir?

Camların çizilmesine pek çok etmen neden olmaktadır. Aracın temasta olduğu diğer araçlar, kesici, delici aletlerle cama dokunmak, ağaç dallarının arabaya değdiği yerlerde kullanmak bunlardan bazılarıdır. Bunun yanı sıra araç temizliğinde kullanılan yanlış bezler de çizik oluşturabilir. Aracı kullanılırken ve park ederken bu durumlara dikkat etmek gerekmektedir. Var olan çizikler için oto cam çizik giderici kullanımı oldukça yaygındır.

Çiziklerin yok edilmesi çok hassas bir konudur. Bazen araçta çizik gibi görünen koyu lekeler bulunabilir. Bunlardan kurtulmak için öncelikle camların güzelce temizlenmesi gerekir. Bu şekilde lekeler çiziklerden ayırt edilmiş olur. Temizlikten sonra daha net olarak ortaya çıkan çiziklere piyasada olan araç cam çizik giderici ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu ürünler daha çok derin olmayan çiziklerde kullanılır. Derin çiziklerin çözümü için profesyonel yardım almak gerekir.

Oto Cam Çizik Giderici Yöntemleri

Çiziklerin geçirilmesi için kullanılan çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunların bazıları evde uygulanabilecek türdendir. Oto cam çizik giderme işlemi için en başta yapılması gereken camları suyla yıkamaktır. Yıkamayla birlikte camda oluşan hareler yok olur. Camları silerken de mikrofiber bez kullanarak temizlemek önemlidir.

Oto Cam Çizik GidericiKullanılan ürünün etkinliğini arttırmak için polisaj makinesi kullanılabilir. Bunun yanı sıra makyaj pamuğu yardımıyla uygulanan metal cilası da çizik kapatmakta tercih edilen yöntemlerdendir. Bir diğer yöntem ise tırnak cilasıdır. Kullanım aşamaları;

  • Şeffaf tırnak cilası temiz cama uygulanır ve yaklaşık bir saat beklenir.
  • Fazlalıkların alanmış ve cilanın çıkarılması için bir pamuğa aseton dökülüp cam kibarca ovulur.
  • Sonrasında nemli bir bezle cam silinerek kurumaya bırakılır.

Çizik Gidermede Profesyonel Yardım

Evde yapılabilen yöntemlerin çok hafif çizikler üzerinde etkili olacağını söylenebilir. Var olan çizik görüşünüzü etkileyecek durumda ise profesyonel bir destek almak daha doğru olur. Oto cam çizik giderme fiyatı bütçeye uygun olup çiziklerin durumuna göre rakamlar değişiklik gösterebilir. Bazı durumlarda cam değişimi bile gerekebilmektedir.

Öte yandan var olan çiziği daha da derinleştirecek ve geri dönülmesi zor sonuçlar verebilecek uygulamalardan kaçınmak önemlidir. Bunun için özel olarak üretilen oto cam çizik giderici ürünlerinin kullanılması ya da konuyla alakalı bir uzmana başvurulması yapılması gereken ilk adımlar olmalıdır.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?