Far Restorasyonu İstanbul
Far Restorasyonu İstanbul | İstanbul Far Restorasyonu
Posted in Far Restorasyonu

Far Restorasyonu İstanbul

Far Restorasyonu İstanbul

Araçlarına şık bir değer katan far restorasyonu İstanbul gibi büyük kentlerde uluslar arası kalite standartlarında sunulabiliyor. Far restorasyonu nedir? Araçların far bölümlerindeki yıpranmadan kaynaklanan kötü görüntülerin giderilmesi için yapılan parlatma, cilama işlemleri far restorasyonu olarak tanımlanır. Elbette ki araçlarda farların soluk görünmesi arabanın görünüşünü olumsuz olarak etkileyecektir. Bundan dolayı böyle bir sorun ortaya çıktığında en mantıklı seçenek olarak karşımıza, bir uzmandan destek almak çıkmaktadır.

Far restorasyonu işlemini çoğu zaman araç sahiplerinin kendileri yapmayı isterler. Ancak usta bir el değmeyince bu işlemi amatörce yapmak beraberinde bir takım sorunları da getirebilir. Bundan dolayı mutlaka bir uzmandan destek almak önerilmektedir. İstanbul gibi büyük kentlerde sorunsuz bir şekilde hizmet sunan oto cam far restorasyonu işlemi yapabilen firmalar bulunmaktadır. Bu noktada alanında uzman olan bir firmadan destek alarak bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Far Restorasyonu İstanbul | İstanbul Far Restorasyonu

Far Restorasyonu İstanbul Kentinde Nasıl Yapılır?

Elbette ki far restorasyonu İstanbul şehrinde oldukça pratik bir şekilde bulunabilecek bir hizmet olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda yapacağınız kısa bir araştırma neticesinde far restorasyonu konusunda iddialı bir hizmet de alabilirsiniz. Ancak ille de kendi işimi kendim yaparım, diyenlerdenseniz, aşağıdaki uygulamayı deneyebilirsiniz.

Malzeme Listemiz

  • Gazate
  • Kağıt Bant
  • G 3 pasta ile Plastx cila
  • 40 – 80 ve 2000 numara zımpara
  • Far için üretilmiş olan sprey vernik

Bu işlemi yapabilmek için farları çıkarmanızı öneriyoruz. Bu sayede hareket kabiliyetiniz artacağı için çok daha kolay bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz. Öncelikli olarak araç farınızdaki sorunun ne olduğu saptamanızı öneriyoruz. Şayet fardaki yıpranma polikarbon malzeme üzerinde çatlaklar oluşturmuşsa, işiniz biraz daha uzun sürebilir.

Kağıt bandı kullanarak ( şayet farları çıkarmayacaksanız ) işe başlamalısınız. Kağıt bant sayesinde uygulama sırasında diğer alanların zarar görmesine engel olursunuz. Önce yüzeydeki aşınmaya uygun bir zımpara tercih ederek, yüzeyi temizlemelisiniz. Sonrasında ise vernikleme işlemine geçmelisiniz. Vernik işlemi sonrasında far zeminini tekrar zımpara ile temizlemelisiniz. En sonda ise pasta ve cila yaparak, işlemi sonlandırmalısınız. Görüldüğü üzere far restorasyonu pek de kolay bir işlem değildir. Bundan dolayı profesyonel bir destek almanız çok daha mantıklı bir seçenektir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?