Derin Oto Çizik Giderme Mümkün mü?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Derin Oto Çizik Giderme Mümkün mü?

Araçların ön, arka ve yan camlarında meydana gelen çizikler çeşitli boyutlarda olabilmektedir. Çizik oluşumuna neden olan etkene veya çeşitli nedenlere bağlı olarak boyutlar değişmektedir. Hafif boyuttaki çiziklerin tamiri daha kolaydır. Derin oto çizik giderme ise biraz daha profesyonellik gerektirmektedir. Hasar az olması durumunda özel olarak üretilen kimyasallar kullanılarak çizik yok edilir.

Hafif çiziklere zamanında müdahale edilmediğinde büyüyebilir. Büyüyerek yayılan çizikler, çok güneşe veya ciddi soğuğa maruz kalırsa derinleşme söz konusu olur. Yağmur ve yıkama suları da çizikleri derinleştirir. Çizik oluşumunda yapılması gereken öncelikle boyutuna ve durumuna bakmaktır. Hafif olanlar kimyasallar kullanılarak ihmal edilmeden çözüme kavuşturulmalı. Derin çizik oluşması durumunda hemen sanayiye götürüp profesyonel ellere teslim edilmeli.

Derin Çizik Giderme Yöntemleri Nelerdir?

Araçlar çeşitli kazalar neticesinde çizikler oluşmaktadır. Derin çizik giderme asla ihmal edilmemesi gerekmektedir. Çizik derinse ve ihmal edilirse camı kaybetme ihtimali olabilir. Derin çiziklerin tamiri sırasında çok hassas olunmalıdır. Hassas olunmaması ve profesyonelce yaklaşılmaması durumunda cam kırılır. Kişilerin kendisinin müdahale etmesi doğru değildir. Profesyonel yöntemle yapılacak olan tamirin sunacağı avantajlar vardır. Avantajlar arasında şunlar vardır;

  • Nano teknoloji kullanıldığından araca ve cama zarar vermeden tamiri mümkün olur.
  • Hassas ve usulüne göre tamir yapıldığı için cam değişimine gidilmesine gerek kalmaz.

Arabadaki basit çizikler kimyasallarla giderilebilir. Fakat kimyasallar derin çizikler için doğru çözüm değildir. Diş macunu, metal cilası veya tırnak cilası gibi ürünlerin kullanılması derin çiziklerde olumlu sonuç vermeyecektir.

Profesyonel Derin Oto Çizik Giderme Fiyatları

Camlardaki ağır çiziklerin giderilmesinde tek bir fiyat verilmez. Profesyonel olarak alınacak hizmette araç camının durumu, çiziğin derinliği dikkate alınır. Camlar çeşitli kalitelerdedir. Bazı markaların camları çok kaliteli olduğundan dolayı çok kolay çizilmez. Çizilse dahi derin çiziklere nadir oluşur. Fakat kalitesi biraz düşük olan camlarda derin çizikler daha büyük risk oluşturmaktadır.

Profesyonel derin çizik giderme işlemleri sırasında gelişmiş teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Kısa sürede yapılan işlemle sorun kalıcı olarak çözümlenir. Cam yerinden çıkarılmadan yapılır. Yerinden çıkmadığı için lastik kısımlarında bozulma ve deformeler olmaz. Böylece arabanın değerinde bir düşme söz konusu olmaz. Fiyat almak için usta ellerin aracı ve çiziği görmesi gerekir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?