Otocam Çizik Giderme Uygulaması
Oto Cam Çizik Giderme
Posted in Su ve Kireç İzi Giderimi

Otocam Çizik Giderme Uygulaması

Otocam Çizik Giderme Uygulaması

Farkı nedenlere bağlı olarak zamanla araç camlarında çizik ve hasarlar meydana gelmektedir. Bunlar çok derin ve büyükse trafik güvenliği açısından cam değişime gerektirebilmektedir. Ancak küçük çaplı olanlar için otocam çizik giderme seçenekleri de bulunmaktadır. Camların üzerine yapışan toz ve kir kalıntılarını camları ıslatmadan silmeye çalışmak küçük çizik oluşumunda önemli rol oynar.

Oluşan çizikler kullanılan camın kalitesine göre de farklılık göstermektedir. Kaliteli bir camda çizik oluşumu daha zordur. Otocam çizik tamiri kapsamında çiziğin derinliği ve büyüklüğü yapılacak işlem sayısını etkilemektedir. İhtiyaca göre ürün kullanımı önemlidir. Ayrıca ürünü uygulamadan önce cam temizliğinin iyi bir şekilde yapılması gerekir.

Otocam Çizik Giderme Ürünleri

Araçların en hassas noktalarını camlar oluşturur. Camlarda karşılaşılan en büyük problem ise çiziklerdir. Araç cam çizik giderme amacıyla kullanılan farklı markaların ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünleri uygularken daha güzel sonuç alabilmek için polisaj makinesinin kullanımı önerilir. Makine, yüzeyin cilalanması ve pürüzsüz duruma getirilmesinde kullanılırken cama uygulanan ürünün de cama daha iyi yedirilmesini sağlar.

Oto Cam Çizik GidermeMarkaların piyasaya sunduğu bu ürünler hafif ve kapatılabilir çiziklerde işe yaramaktadır. Ancak ön cam ağır çizik tamiri için aracı sanayiye götürmek gerekebilmektedir. Profesyonel destekle camların eski durumuna getirilip kullanışlı olması daha uygun bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Camları çizmemek için ise kiri oluşumuna dikkat etmek gerekir. Silecekler çalıştırılmadan evvel bu kirlerin arındırılması lazımdır.

Pürüzsüz Camlar İçin Cila Kullanımı

Kılcal çiziklerin yok edilmesinde ve daha iyi bir görüş elde edilmesi amacıyla en çok kullanılan ürünlerden biri de oto cam cilasıdır. Arabanın yan aynaları için de uygulanabilen bu ürünün kullanılmasının yararları şunlardır:

  • Silecek performansının artması
  • Suyu yüzeyden kaydırma
  • Temiz bir görünüm
  • Çıkmayan leke ve izlerin giderilmesi
  • Kirlere karşı direnç oluşturma

Araç camları için özel olarak geliştirilmiş özel bileşiklerin olduğu cilalar, profesyonel araba temizleme hizmeti veren işletmelerde de kullanılır. Daha çok leke gidermek için kullanılsa da hafif otocam çizik giderme işlemi için de yararlı olabilir. Kullanımı da oldukça kolaydır. Metal cilası da en sık kullanılan çizik giderici yöntemler arasında yer almaktadır. Hangi yöntemin tercih edileceği ise çiziğin durumuna göre belirlenmektedir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?