Oto Cam Çizik Gidermek Nasıldır?
Oto Cam Çizik Gidermek Nasıldır?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Oto Cam Çizik Gidermek Nasıldır?

Şayet aracınızın camında canınızı sıkan bir çizik varsa bu sorunu gidermek aracınıza da estetik bir değer katacaktır. Bundan dolayı mutlaka oto cam çizik gidermek konusunda profesyonel düzeyde bir hizmet almak durumundasınız. Burada çiziklerin boyutu oldukça önemlidir. Zira oto cam çizikleri çok fazla derin değilse böyle durumlardaki müdahaleler de çok da kısa süreli olabilmektedir. Bununla birlikte günümüz koşullarında oto cam çiziklerinin son derece pratik bir şekilde giderildiğini de rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Yine de aracınızda bir oto cam çizik sorunu mevcutsa alanında uzman olan bir ekipten destek almak çok daha mantıklı olacaktır.

Oto Cam Çizik Gidericiyle Çiziklerden Kurtulun!

Elbette ki günümüz koşullarında oto cam çizik gidermek konusunda sıklıkla karşımıza çıkan yöntemler arasında oto cam çizik giderici kullanmak ilk sıralarda yer almaktadır. Oto cam çizik gidericiler sayesinde aracınızın cam bölümündeki çizikler hızlı bir şekilde kaybolacaktır. Burada iki hususu dikkat etmek oldukça önemlidir. Birinci husus, kullanacağınız çizik gidericinin yüzde yüz orijinal bir ürün olmasıdır. İkincisi de bu çizik gidericiyi uygularken azami derecede dikkat edilmesi gerektiğidir.

Oto Cam Çizik Gidermek Nasıldır?Oto cam çizik giderme işleminin son derece hassas bir süreci içine aldığı unutulmamalıdır. Olası hatalı bir yaklaşımın beraberinde pek çok farklı sorunu da getireceğini unutmamak gerekmektedir. Cam yüzeylere oluşan çiziklerin giderilmesi için mutlaka profesyonel düzeyde bir çalışma yapmak da şarttır. Genellikle oto camların yüzeylerinde yer alan koyu lekelerden kurtulmak konusunda da çizik gidericilerden etkili bir düzeyde yararlanılmaktadır. Bu kapsamda oto camlarda oluşan çiziklerin giderilmesi için kullanılan çizik gidericinin orijinal bir ürün olmasına da dikkat etmek şarttır!

Profesyonel Olarak Oto Cam Çizik Gidermek Nasıldır?

Profesyonel olarak oto cam çizik giderme işleminin etkili bir düzeyde yapılabilmesi için birtakım malzemeler gerekmektedir. Bundan dolayı söz konusu firmanın mutlaka donanımlı bir firma olmasına da dikkat etmek şarttır. Ayrıca ilgili firmanın personel yapısının da mutlaka profesyonel düzeyde hizmet sunuyor olması da dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte fiyat kalite dengesi açısından da söz konusu firmanın etkili olmasına da dikkat etmek şarttır!

Arabalar sürekli dış etkenlere maruz kalmaktadır. Trafikte, park halinde farklı nedenlerden çizikler oluşabilmektedir. Oluşan çizikler araç sahiplerinin canını sıkar. Çizik oluşumu can sıkıcıdır ancak çözümsüz değildir. Çizikler fark edildiğinde zaman kaybetmeden giderilmelidir. Küçük bir çizik olarak görülen durumlar zamanla ilerler ve büyür. Duruma küçükken müdahale edilmesi işleri kolaylaştırır. Büyüyünce hem masrafı artar hem de daha fazla emek gerekir. Hafif çizikleri sürücüler kendileri dahi giderebilir. Büyük çiziklere profesyonel ellerin müdahale etmesi sonucun daha memnun edici olmasını sağlar.

Oto Cam Çizik Gidermek Nasıldır?Oto Cam Çizik Giderme Yöntemleri Nasıldır?

Araçların bütün camlarındaki çizikler önemlidir ve önemsenmelidir. Çiziğin küçük veya büyük olması da önemli değildir. Önemsenmeyen çizikler ilerleyerek aracın değerinin düşmesine neden olur. Çizik fark edildiğinde uygulanabilecek çeşitli yöntemler vardır. Şeffaf tırnak cilası, diş macunu gibi yöntemler evde rahatlıkla uygulanabilir. En çok tercih edilen şeffaf tırnak cilası uygulamasıdır. Tırnak cilasın yeterli miktarda yumuşak bir beze alınır.

Bez yardımıyla cila çizik olan yere dairesel hareketlerle yedirilir. Kuruması için ortalama 1,5 saat beklenir. İyice kuruduğuna emin olduktan sonra aseton yardımıyla fazlalıkları alınır. Aynı işlemler metal cilası için de uygulanabilir. Metal cilasını uygularken aseton kullanılmaz. En son temizliğin ıslak bir bezle yapılması yeterlidir. Kullanılan bezin yumuşak olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Yumuşak olmayan bezler camda yeni çizikler oluşturabilir.

Oto Cam Çizik Giderme Fiyatları Nasıldır?

Çizikler derinse mutlaka servise götürülmelidir. Yapılacak yanlış bir işlem cama daha büyük zararlar verebilir. Risk oluşmaması için profesyonel ekibe teslim edilmelidir. Oto camlarındaki çiziklerin giderilme maliyeti farklılık gösterir. Bazı markaların yeni modellerinde daha yüksek kalitede camlar kullanılır. Cam kalitesi yapılacak işlemlerin farklı olmasına neden olur. Net fiyat alabilmek için ekibin camı, çiziği tahlil etmesi gerekir. Çizik maliyetleri, cam değişimine oranla çok ekonomiktir. İhmal edilen çizikler camın değişmesine neden olabilir. Çizik tamiri fiyatı ödenerek daha yüksek maliyetten korunmak daha mantıklıdır.

Sosyal medyada paylaş

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?