>
Garantili Oto Cam Tamiri Hizmeti
Garantili Oto Cam Tamiri Hizmeti
Posted in Çatlak Cam TamiriÇizik Cam Tamiri

Garantili Oto Cam Tamiri Hizmeti

Aracınızın camında bir çatlak oluştuğunda gittiğiniz firma size garantili oto cam tamiri yaptığını söylüyorsa buna itibar etmemenizi öneririz. Çünkü garantili bir tamir mümkün değildir. Camın tamiri ancak belirli şartlar altında yapılabilmektedir. Bazı durumlarda camın doğrudan değiştirilmesi elzemdir.

– Eğer camınızda ki çatlak ya da hasar bir bozuk paradan büyükse çatlak cam tamiri yerine değiştirilmesi doğru olacaktır.

– Camınızda ki çatlak çerçevelere çok fazla yakınsa camın mukavemetini düşüreceğinden dolayı değiştirilmesi doğru olacaktır.

– Eğer oluşan çatlak sürücünün görüş açısının içine denk geliyorsa ve boyutu bir nohut tanesinden daha küçük değilse camı değiştirmek gerekecektir. Çünkü bir görüntü bozukluğu oluşması halinde bu durum kazalara yol açabilir.

Garantili Oto Cam Tamiri Hizmeti Garantili Oto Cam Tamiri Nasıl Yapılmaktadır

Cam tamiri ekonomik olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Genelde kaskonunuz cam hasarını kapsıyorsa yapılan işlem ücretsiz olmaktadır. Eğer kapsamıyorsa oto cam tamiri fiyatı 200 TL gibi cüzi ücretlere gelmektedir. Bazı firmalar tamir için oluşturduğu ekiplerle işlemi sizin istediğiniz bir lokasyonda da kolaylıkla yapabilmektedir. Ve sizin yerinize sigorta için gereken işlemleri de yaparak bütün yükü üstünüzden almaktadır.

İşlem özel bir ekipman ve özel bir reçine ile yapılmaktadır. Öncelikle çatlak oto cam tamiri yapılacak yüzey tıraşlanarak düz ve pürüzsüz bir hale getirilmektedir. Daha sonra vakumlu bir özel ekipmanla içinde hava boşluğu kalmayacak şekilde çatlağın içine reçine zerk edilmekte ve ultraviyole ışın tutularak reçinenin sertleşmesi sağlanmaktadır. Daha sonrada bölge cilalanıp işlem bitirilmektedir.

Garantili Oto Cam Tamiri Hizmeti Cam Tamirinde Dikkat Edilecek Hususlar

Aracınızın camını tamir ettirmek ekonomik dursa da doğru firmayla çalışmadığınız taktirde yüksek maliyetlere katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple çalışacağınız firmanın deneyimli ustalar ve kaliteli ekipmanlar ile hizmet verip vermediğine dikkat etmeniz önemlidir. Aracınızın bir kaza anında sizi koruyan en önemli parçalarından biri camlar olduğu için mukavemeti düşmüş olan camlar istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

Aracınızın camında kırık oluştuğu anda çok fazla geciktirmeden uygun bir firma ile iletişime geçmeniz ve camınızda ki kırığın zamanla büyümesini önlemek adına kırığı bir bant yardımıyla desteklemeniz önemlidir. Garantili oto cam tamiri olmadığından firmanız size cam değişimi öneriyorsa firmanızın sözüne itimat etmeniz ve tamir konusunda ısrarcı olmamanız en doğrusudur.

Oto Cam Tamiri Garantili Sonuç

Araç camlarında çeşitli nedenlerle farklı ebatlarda çizikler meydana gelebilir. Çiziklerin oluşma nedenlerinin başında öndeki aracın tekerleğinden taş sekmesidir. Bu nedenle oluşan çiziklerin büyük çoğunluğu ön camdadır. Eskiyen silecekler, yanlış temizleme metotları, yanlış manevralar, kesici aletler de çiziklerin oluşma nedenlerindendir. Nedenine, çiziğin ebadına bakılmaksızın hemen giderilmelidir. Hafif çizikler dahi ihmal edildiğinde büyüyerek derinleşebilir. Büyüyen çizikler görüş alanını etkilediğinden kazalara neden olabilir.

Garantili Oto Cam Tamiri HizmetiGarantili Cam Tamiri Mümkün mü?

Araba camları özel sistemlerle üretilir. Kırılması zordur. Cam özelliği nedeniyle çizilebilir. Çizilmeler alınan darbenin etkisine göre derin veya hafif olabilir. Çok derin ve büyük olmadığı müddetçe çizikler tamir edilebilir. Hatta yapılan istatistikler çiziklerin %85’inin tamir edilebilir olduğunu göstermektedir. Tamir edilebilirliği yükseltebilmek için fark edildiği anda ihmal edilmeden hemen müdahale edilmelidir. Müdahale gecikip araç kullanılmaya devam edildiğinde çizikler ilerler ve büyür. Derinleşen çiziklerin tamiri zorlaşır hatta bazılarının tamiri imkansız hale gelir. 1 cm çapına sahip manda görü, kombine ve yıldız çizikleri hiç belli olmayacak şekilde tamir edilir.

Cam Çizikleri Neden Tamir Edilmeli?

Çiziklere birçok sürücü kozmetik açıdan bakar. Yani aracın görüntüsüne zarar verdiğini düşündüğü için tamir edilmesi gerektiği kanaati hakimdir. Camı çizik aracın satılması zordur. Hatta satılırken çizikler aracın fiyatını düşürür. Aslında çizikler sadece kozmetik açıdan önemli değildir. Görselliğin yanı sıra sürücünün görüş alanını kapatması gibi büyük bir soruna da dönüşebilir. İhmal edilince büyüyen çizikler sürücünün önünü görmesine engel olur. Çizik ön camda değilse ve ihmal edildiyse derinleşir. Derinliği fazla olan camların tamiri mümkün olmayabilir. Tamir edilememesi zamanla değiştirilmesini gerektirir. Cam çiziğinin maliyeti değişimine oranla çok düşüktür. Araç sahipleri maddi açıdan düşününce de çizikleri ihmal etmemelidir. Hafif çizikleri evdeki imkanlarla, derin çizikleri profesyonellere götürerek tamir ettirilmeli.

Sosyal medyada paylaş

Daha önce yorum yapılmadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button