Etkili Araba Cam Çizik Giderici
Etkili Araba Cam Çizik Giderici
Posted in Çizik Cam Tamiri

Etkili Araba Cam Çizik Giderici

Araba camlarının çizilmesine neden olan çok sayıda etken vardır. Önde giden aracın tekerleklerinden seken taş cama isabet edince çizikler hatta çatlaklar oluşur. Kesici veya delici aletlerin cama dokunması hatta tozların ıslatılmadan kuru bezle silinmesi de çizik oluşturur. Cam suyla ıslatılan mikrofiber bezle silinmelidir. Araba cam çizik giderici ürünler kullanılarak sorundan kurtulmak mümkündür.

Aracın parkı veya kullanımı sırasında da çizikler oluşabilir. Park ederken ve kullanırken dikkatli olmakta fayda vardır. Her türlü tedbire rağmen çizikler oluştuysa ilerlemeden yok edilmelidir. Camda görünenlerden hangisinin gerçekten çizik olduğunu anlamak için ilk olarak camın güzelce temizlenmesi gerekir. Bazen koyu lekeler de çizik gibi anlaşılabilmektedir. Yıkanıp silinen camda lekeler kaybolacağından sadece çizikler kalır.

Oto Araba Cam Çizik Giderici Çeşitleri

Araba camında oluşan çiziklerin giderilmesi için kullanılan çeşitli ürünler vardır. Çizikler çok derin değilse ürünler kullanılır. Çizik konusu hassas olduğundan derin çizikleri profesyonellere göstermek gerekir. Evde uygulanabilecek yöntemler derin olmayan çizikler içindir. Uygulamalara başlamadan önce cam güzelce temizlenir. Kir ve tozdan arındırılan cama çizik giderici ürünlerden sürülür. Çizik gidermede kullanılan ürünler ve makine şunlardır;

  • Camın güzelce temizlenmesi için cam suyu ve mikrofiber bez
  • Ürünün camın içine iyice işlemesi ve pürüzsüzlüğü sağlamak için polisaj makinası
  • Metal cilası (Metal cilasını cama sürmek için makyaj pamuğu kullanılabilir.)
  • Metal cilasının yerine duruma göre tırnak cilası da camlardaki çizikleri gidermek için kullanılabilir.

Etkili Araba Cam Çizik GidericiTırnak Cilasıyla Camın Çizikleri Nasıl Giderilir?

Birçok kişinin daha kolay ulaşabileceği tırnak cilası kolay uygulanabilir bir yöntemdir. Tırnak cilasıyla çizik giderilmesi şöyle gerçekleştirilir;

  • Çizik gidermek için şeffaf tırnak cilası kullanılır. Temizlenmiş ve silinmiş cama uygulanan tırnak cilasının kuruması için ortalama bir saat kadar beklenir.
  • Çiziğin dışında ve camın üstünde kalan fazla cilaların alınması için pamuğa aseton sürülür. Hassas hareketlerle asetonlu pamukla cam ovulur.
  • Nemli mikrofiber bezle en son aşamada cam silinerek temizlenir.

Kişinin evde yapacağı bu tür uygulamalar ile hafif cam çizikleri yok edilir. Biraz daha derinler için araba cam çizik giderici ürünler kullanılması gerekir. Daha derin çiziklere müdahale etmek risklidir. Camın kırılmasına neden olabilir. Derin çizikler için araç sanayiye götürülmelidir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?