Ayrıntılı Çatlak Cam Tamiri
Posted in Çatlak Cam Tamiri

Ayrıntılı Çatlak Cam Tamiri

Büyük kentlerde yaşayanlar için araba sahibi olmak bir ihtiyaç haline gelmiştir. Aracı alınca beraberinde sorumluluklarını da almış olursunuz. Kullanırken konforunu artırmak için bakımını ve gerekli tamirlerini yapmak gerekir. Ayrıntılı çatlak cam tamiri, araç sahibinin sorumlulukları arasında yer alır. Sürücü çatlağın durumuna göre kendi imkanlarıyla sorunu giderebilir. Derin çatlakları profesyonellere tamir ettirmek gerekir.

Öndeki aracın tekerinden seken taş, toz veya kirlerin sert ve kuru bezlerle silinmesi, kesici veya delici aletlerin çarpması gibi nedenlerle camlarda çatlaklar oluşur. Ön camda oluşan çatlaklar görüşü etkilediğinden daha tehlikelidir. Fakat yan ve arka camlarda oluşan çatlakların da asla ihmal edilmemesi gerekir. Çatlak giderici kimyasallar kullanılabilir. Kimyasallar çatlakları %95’e kadar yüksek bir oranda tamir etmektedir.

Ayrıntılı Çatlak Cam Tamiri İhmallerinin Sonuçları

Çatlak camın kimyasallar kullanılarak veya çeşitli yöntemlerle tamir edilmesi çok kısa bir süreyi almaktadır. Kısa bir süre ayırıp tamir yapılmadığında çatlaklar daha büyük sorunlara neden olabilir. Çatlak cam tamirinin ihmal edilmesinin neticeleri arasında şunlar vardır;

  • Çatlak ilerler, derinleşir
  • Derinleşen çatlakların evde tamiri zor olur. Sanayiye götürülmesi gerekir. Sanayiye götürülmeden evde derin çatlaklar tamir edilmek istenirse cam kırılabilir.
  • İhmal edilince büyüyen çatlak camın tamamen değiştirilmesine neden olur. Cam değişimi tamirinden çok daha masraflıdır.
  • İlerlemiş çatlak camla görüş mesafesi daralır. Bu da ciddi kazalara neden olabilir.

Çatlak tamiri sırasında cam yerinden çıkarılmaz. Doğal olarak lastiklerinde bir deforme olmaz. Şayet ihmal edilir ve cam değişimi gerekirse lastiklerde sorunlar ortaya çıkabilir. Lastiklerde gevşeme olacağından su, kar ve yağmur sızıntısı olabilir.

Çatlak Cam Tamiri Fiyatları

Hiç kimse aracında zarar oluşumunu istemez. Bütün tedbirlere rağmen çatlak ve çizikler meydana gelebilir. Çatlak oluşması durumunda tamir fiyatlarının ne kadar olduğu merak edilir. Çatlak tamirinin nasıl yapılacağına göre fiyatlar değişir. Cüzi bir ücret verilerek alınan kimyasallarla yapılacak tamirin maliyeti çok düşüktür. Evde ve çok kısa süren bir işlemle gerçekleştirilir.

İhmal edildiğinden dolayı sanayiye götürülen araçların tamirlerinden biraz daha fazla maliyet çıkarılır. Ayrıntılı çatlak cam tamiri, profesyonel ellerde yapılırsa daha kesin sonuç verecektir. Çatlağın onarılmayacak hale gelmiş olması durumunda cam değişimi gerekir. Cam değişimi ise daha yüksek fiyatlıdır.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?