Araba Cam Çizikleri Nasıl Giderilir? 
Araba Cam Çizikleri Nasıl Giderilir? 
Posted in Çizik Cam Tamiri

Araba Cam Çizikleri Nasıl Giderilir? 

Araba Cam Çizikleri Nasıl Giderilir? 

Bir arabada ki en önemli malzemelerden birisi ön camdır. Arabanızı kullanırken yola odaklanabilmek için net bir şekilde görmeniz gerekir. Bu nedenle de çiziklerin giderilmesi gerekiyorsa camın değişmesi gerekir. Araba cam çizikleri yolculuk esnasında sert bir cismin cama çarpmasıyla oluşabilmektedir. Ya da kasti şekilde çizilmeler sonucu da böyle bir durumla karşı karşıya gelebilirsiniz. Araba cam çizikleri nasıl giderilir diye soracak olursanız birden fazla yöntem söyleyebiliriz. Camlarınızda ki çizikler eğer çok derin değilse kaliteli bir cam temizleyici ile ıslak bez yardımı ile silip kuruladıktan sonra sonuçlara bakabilirsiniz. Bu işlemler camınız üzerinde sonuç vermiyorsa, cam için üretilen ve çizik giderici kimyasallardan yararlanabilirsiniz. Daha profesyonel sonuçlar içinse polisaj makinası kullanarak uygulayabilirsiniz.

Araba Cam Çizikleri Nasıl Giderilir? Basit Yöntemlerle Araba Cam Çiziği Geçer Mi? 

Birçok kişi arabasındaki bu sorundan oldukça rahatsız oluyor. Dışardan gelen darbeler, kötü silikonlu silecekler, dolu çarpmaları, uzun yolculuklarda taş ve mıcır çarpmaları sonucunda camınızda çizikler meydana gelebilir. Eğer camınız üzerindeki çizik derin değilse çözümü de basit olabilir. Kolaylıkla kullanabileceğiniz malzemeleri internet üzerinden dahi satın alabilir, kullanım kılavuzu ile kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Sanayilerden pahalıya alacağınız ürünleri internet üzerinde daha uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Bu sayede hem camınızın üzerindeki çiziği geçirmiş hem de paranızı korumuş olursunuz.

Yeni Model Araba Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?

Araba oluşan cam çizikleri yan aynalarda ise çok fazla umursanmaz ancak ön cam üzerinde bulunuyorsa şoför için sorun yaratabilmektedir. Bu nedenle bu sorun en kısa sürede çözülmelidir. Başlarda sizlerde küçük ve yüzeysel gelen çizikler, araç kullanıldıkça derinleşmeye hatta çatlamalara bile neden olabilir. Araba cam çizikleri nasıl gideriliyor sorusunun cevabını sizlere kesin olarak vermek mümkün değil. Çünkü camınızın tipine ve çiziğin derinliği ve boyutuna göre kullanılacak malzemeler değişiklik gösterecektir. Cam çizikleri için birçok markette kullanılabilecek cila ve kapatıcı kalemler bulabilirsiniz. Sıvı bazlı cam cilaları ile kesin ve kaliteli sonuçlar alabilirsiniz. Birçok nedenle oluşan bu cam çizikleri güneşin de vurması ile şoförlere can sıkıcı görüntüler verebiliyor. Bu sorunun giderilmesi de kullanıcılar için önemli bir konu haline geliyor.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?