Kireç Leke Çıkarıcısı Nasıl Kullanılır?
Kireç Leke Çıkarıcısı Nasıl Kullanılır? | Kireç Leke Çıkarıcısı Hakkında
Posted in Su ve Kireç İzi Giderimi

Kireç Leke Çıkarıcısı Nasıl Kullanılır?

Kireç Leke Çıkarıcısı Nasıl Kullanılır?

Otomobil farları ilk alındığında kristal netliğine sahiptir. Araç markaları genellikle farlarını polikarbon plastikten üretmektedir. Böylece çizilmelere karşı dayanıklılığı artar, ömrü uzun olur. Zamanla çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak farların kristal netliğinde kaybolma meydana gelir. Kireç leke çıkarıcısı ve benzeri yöntemler kullanılarak mumlu kağıtla kaplanmış şeklindeki bu olumsuz görüntü ortadan kalkar.

Araç farlarının ömrünü uzatmak için far temizleme işlemine özen göstermek gerekir. Far temizlemeyi öğrenerek hareket etmek aracın ömrü adına daha güvenlidir. Güneşin zararlı UV ışınları farların plastik dış tabakasını parçalayarak sorun oluşturmaktadır. Piyasadaki çeşitli ürünler kullanılarak farların gece görüş parlaklığı geri elde edilebilmektedir. Yeni alınmış gibi parlak farlar için temizlemenin ipuçlarına özen gösterilmelidir.

Kireç Leke Çıkarıcısı Nasıl Kullanılır? | Kireç Leke Çıkarıcısı HakkındaKireç Leke Çıkarıcısı Kullananlara İpuçları!

Dünyada yaşamın devam edebilmesi için su şarttır. Suyun içeriğindeki kireç araçların ve diğer maddelerin üzerinde bazı deformelere neden olabilir. Oto cam kireç leke çıkarıcı ile araçlardaki deforme ortadan kaldırılabilir. Sararmış farlar üzerinde kireç lekesine ilave derin çizikler de oluşabilir. Derin çiziklerin yok edilmesi için 1000 veya 1500’lik kaba zımpara kullanılmalıdır.

Derin çizikler yok olmaya başladıkça 2000 ve üzeri zımpara kullanılarak daha güzel sonuç elde edilir. Zımparalarda rakam büyüdükçe kağıdın inceldiğini unutmamak gerekir. Başlangıçta 1500 üzeri zımpara tercih edilmeli ilerleyen aşamada 2000 üzeri kullanılmalıdır. Kalın zımpara far yüzeylerini daha fazla aşındıracaktır. Kaput boyasına zarar vermemek için farların etrafına koruyucu maske kandı uygulanmalıdır.

Kireç Leke Çıkarıcısı Nasıl Kullanılır? | Kireç Leke Çıkarıcısı HakkındaFar Kireç Lekesi Temizleme Yöntemleri

Kristal özelliğini kaybetmiş far kireç leke çıkarıcı ile eski parlaklığını elde edebilir. Kireçten dolayı parlaklığını kaybeden farların temizlenmesinde çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Diş macunu kullanılarak temizleme; parmak uzuna alınan bir miktar diş macunu bezin üzerine sürülür. Islak olmayan beze sürülen diş macunuyla far güzelce ovulur. Macunla ovulan kirler kolayca çıkacaktır. Ardından nemli bezle far temizlenerek ilk günkü parlaklığına kavuşur.
  • Zımpara ile temizleme; derin çizikler için 1500’lük zımpara ile temizleme yapılırken zamanla hafifleyen çizikler ve kirler 2000’lik zımpara ile güzelleştirilir.
  • Polisaj makinası ile temizleme; makine ile yapılacak pastalama işleminde düşük devir kullanılmalıdır. Yüksek devir kullanıldığında aracın boyasına zarar verilebilir. Kireç leke çıkarıcısı kullanılarak yüksek görüşlü farlar elde edilir.

 

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?