Oto Ön Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?
Oto Ön Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Oto Ön Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?

Oto Ön Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?

Arabalar insanların hayatlarını kolaylaştıran makinelerdir. Kullanım sırasında araçların kaportasında, camlarında çizikler ve çatlaklar meydana gelebilmektedir. Arabanın her yerindeki çizik ön arz eder. Fakat özellikle ön camdaki çizikler daha çok dikkat çeker. Görüş netliğini bozmasından dolayı birçok sürücü oto ön cam çizikleri nasıl giderilir? Diye sormaktadır.

Görüşe engel olması kadar zamanla hafif çiziklerin derinleşmesi ve ilerlemesi de söz konusudur. Çok zor olmayan birkaç işlemle çizikleri gidermek cam değişiminden çok daha iktisatlıdır. Çizikler tamir edilmediğinde zamanla ilerleme yaparak değişim gerektirecek sonuçlara ulaştırabilir. Ön cam çizik giderme için gerekli olan malzemeler ve nasıl uygulanacağını yazımızda bulabilirsiniz. İşte bütün detaylar!

Malzemeleriyle Oto Ön Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?

Araç sahipleri araçlarına çok özen gösterirler. Çok küçük çizikler dahi dikkatlice giderilerek sorunsuz ve kaliteli araç binmeye dikkat edilir. Oto cam çizik giderme işlemi yapılarak görüşü engelleyen ve rahatsızlık veren çizikler yok edilir. İşleme başlamadan önce bütün malzemeleri hazır etmekte fayda olacaktır. Kullanılacak maddeler şunlardır;

 • Sadece ön cam için 50 gr seryum oksit
 • Keçe ve uygulama sırasında cama su sıkmak için fıs fıs
 • Özel oto cam çizik giderici keçe
 • Arkası dişi somunlu 75-125 mm’lik polisaj tablası
 • Ilık su
 • Devri ayarlanabilen polisaj makinası
 • Seryum oksidi karıştırmak için kap
 • Falçata bıçağı
 • Camı iyice temizlemek için bulaşık deterjanı veya izopropil alkol veya oto şampuanı
 • Kurulamak için mikrofiber bez
 • Gazete kağıdı, örtü ve maskeleme bandı

Oto Ön Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?Cam Çiziği Nasıl Yok Edilir?

Camdaki lekelerin ve çiziklerin ayırt edilmesi için uygulamaya başlamadan önce güzel bir temizlik yapılmalıdır. Seryum uygulamasına geçmeden evvel kil uygulaması ile cam iyice yıkanır ve temizlenir. 12 vdc yıkama makinesi kullanılarak 3 tur kille yıkanan camdaki pislikler falçata ile güzelce temizlenir. Cama yapışan reçine, pislik ve tozun tamamen temizlendiğinden emin olduktan sonra uygulamaya geçilir.

Camda şayet hologramlar, kılcal dairesel çizikler, derin olmayan ve silecek sürtünmesinden kaynaklanan hafif izler varsa seryum oksit kullanıldığında hiçbir iz kalmaz. Şayet derin çizikler var ve tırnağınıza takılıyorsa o zaman polisaj makinesi ile uzun süre seryum oksit kullanmak gerekir. Bu uygulama ile çiziğin derin kısmı kaybolacaktır. Taş çarpmasından dolayı çukurlar varsa farklı maddeler kullanmak gerekecektir. Yukarıdaki bilgiler ışığında yapacağınız işlemlerle ön cam çizikleri nasıl giderilir? Sorununuz kökten çözülmüş olacaktır.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?