Ayna Üzerindeki Çizikler Nasıl Giderilir?
Ayna Üzerindeki Çizikler Nasıl Giderilir?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Ayna Üzerindeki Çizikler Nasıl Giderilir?

Ayna Üzerindeki Çizikler Nasıl Giderilir?

Arabamızın en önemli aksesuarlardan birisi de aynalardır. Kendimizi iyi hissetmek için sıklıkla baktığımız aynalar, otomobillerimizde birer güvenlik unsurudur. Bu nedenle de aracımızın aynasının her zaman temiz ve hasarsız olması büyük önem taşımaktadır. Fakat bazen aynada mikro çatlaklar oluşabilir. Bu da hem bakarken bizi rahatsız etmekte hem de aynanın işlevini kaybetmesine neden olabilir. Peki ayna üzerindeki çizikler nasıl giderilir? İşte cevabı!

Aynadaki çizik nasıl geçer ya da geçer mi diye merak edenlere öncelikle bu çiziklerin geçebileceğini söylemek mümkündür. Çünkü aynanızdaki çiziklerden uygun yöntemi seçerek kurtulabilirsiniz. Bu yöntemlerin neler olduğunu yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Ayna Üzerindeki Çizikler Nasıl Giderilir? Yöntemleri!

Aynanızın üzerindeki çiziklerden kurtulmak için en etkili yöntemin cam tamiri olduğunu belirtmek gerekecektir. Bu yöntemin yanı sıra pasta cila cam çiziklerini kapatır mı diye merak ediyorsanız söyleyelim. Evet! Fakat şunu belirtmekte fayda var ki pasta cila işleminin etkisi, aracın hangi katmana kadar çizildiğine göre değişmektedir. Bu sebeple de tek başına bu yöntemi çizik gidermede kullanmak yeterli gelmeyebilir. Eğer aracınızın vernik katmanında bir çizik meydana gelmişse, pasta cila ile bu çiziği halletmeniz elbette mümkündür. Bunun haricinde farklı bir katman zarar gördüyse, pasta cilanın tek başına yeterli gelmeyeceğini özellikle belirtmek gerekir.

Ayna Üzerindeki Çizikler Nasıl Giderilir?Araç camlarınızda meydanda gelen çiziklerden kurtulabilmeniz için ayrıca bunların dışında ev yöntemlerine de başvurulabilmektedir. Peki bu yöntemler nelerdir? İşte ayrıntılar!

Çiziklerinden Kurtulmak İçin Ev Yöntemleri!

Aracınızı tamire vermek istemiyor ve çiziğin ufak çaplı olduğunu düşünüyorsanız, ev yöntemleri ile de çiziklerden kurtulmanız mümkün olacaktır. Bunun için aynadaki çizik nasıl geçer sorunuzu cevaplayacak yöntemler diş macunu ve karbonatla uygulanmaktadır.

Diş Macunu Yöntemi

  • Öncelikle camı ıslak ve ardından da kuru bezle silerek kurumasını bekleyin
  • Mikrofiber bezi hafif ıslatarak, iyice sıkın
  • İçerisinde jel olmayan ve karbonat içeren diş macununuzdan bezelye büyüklüğünde beze sürün
  • Diş macunlu bezle yaklaşık 30 saniye boyunca camın çizik bölümünü ovun (Bu işlemi çiziğinizi kontrol ederek tekrar uygulayabilirsiniz)
  • Başka bir temiz bezi hafif ıslatıp, sıktıktan sonra camı tekrar silerek temizleyin

Karbonat Yöntemi

  • Temiz bir bezi hafif ıslatarak iyice sıkarak, camı temizleyin ve kurumasını bekleyin
  • Bir tatlı kaşığı karbonatı kasede bir tatlı kaşığı su ile macun kıvamına getirin
  • Bezi parmağınıza dolayarak karışımı beze bir miktar alarak, camın çizik yerin yaklaşık 30 saniye dairesel hareketler şeklinde ovun
  • Ardından temiz ve ıslatılarak tamamen sıkılmış bir bezle tekrar ovun

Ayna üzerindeki çizikler nasıl giderilir? diye merak ediyorsanız, siz de bu yöntemlerden yardım alabilirsiniz.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?