Far İçini Temizleme Hizmetleri
Far İçini Temizleme Hizmetleri
Posted in Far Restorasyonu

Far İçini Temizleme Hizmetleri

Far İçini Temizleme Hizmetleri

Arabaların en önemli parçalarından bir farlardır. Farlar sadece arabanın karanlıkta önünü görmesini sağlayan bir parça değildir. Arabanın hareket halinde yaptığı manevralar da dışarıdaki diğer araçlara ve yayalara farlar ile anlatılır. Farın araçlarda bir çok fonksiyonu olduğu için far içini temizleme ve far bakımının düzenli olarak yapılması gereklidir. Far temizliğinin belli periyodlarla ve düzenli olarak yapılması farın daha net olarak aydınlatmasını sağlar. Farlardaki kirlilik ve yıpranmanın önlemi alınmazsa ve gerekli temizlik yapılmazsa bu durum aracın kaza yapmasına yol açabilmektedir.

Far İçini Temizleme Hizmetleri Far Temizleme Nasıl Yapılır?

Araçlarda bulunan farların üzeri dayanıklı ve şeffaf bir malzeme ile kaplıdır ve bu madde genelde polikarbon olmaktadır. Araç ile her türlü dış etkene maruz kalan polikarbon malzemede zaman geçtikçe üzerinde çizikler ve yıpranmalar ortaya çıkmaktadır. Bu yıpranmalar farların ışığı yansıtmasını minimuma indirmekte hatta bir zaman sonra hiç ışık yansımamaktadır. Farın ışık verme görevini yerine getirmesi için far temizleme yapılmalıdır. Bu durumda farın üzerindeki bu çizik ve yıpranmalar özel malzemeler ile giderilebilir.

Farın dış yüzey temizliği yapılırken ilk önce farın etrafı maskeleme bandı ile kapatılmalıdır. Polikarbon malzemedeki farın dış yüzeyindeki çizilme ve yıpranmalar su zımparası ile düzeltilebilir. Zımpara seçimi yapılırken yüzeydeki çiziklere uygun numarada zımpara seçilmelidir. Çok çizik olmayan yüzeyler için 1200 kumluk ölçüde zımpara, yoğun çizikler için de 600 kumluk ölçüde zımpara kullanılabilmektedir. Farın dış yüzey temizliği yapıldıktan sonra far içini temizleme de ihmal edilmemelidir.

Far İçini Temizleme Hizmetleri Far içini Temizleme Nasıl Yapılır?

Farın dış yüzeyinin dış etkenler maruz kalmasının sonucunda kirlenmesi ve çizilmesinin sonucu yapılan bakım farın tam performans çalışması için yeterli değildir. Dış yüzeyinin bakımı ile far içinin temizlenmesi fardan beklenen performansın sağlanması için gereklidir. Farın iç yüzeyinin kirli olması ve tozlu olması sonucu dış yüzeye yapılan bakım ve temizliğin bir anlamı kalmaz. Far içi temizlik için farın araçtan söküm işleminin yapılması ve temizlenip tekrar araca takılması gerekmektedir. Farın araçtan söküm ve takım işlemi uzmanlık gerektirdiği için bu işlemin far içini temizleme işi yapan firmalar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

 

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?