Otomobillerde Cam Çizik Nasıl Giderilir?
Otomobillerde Cam Çizik Nasıl Giderilir
Posted in Çizik Cam Tamiri

Otomobillerde Cam Çizik Nasıl Giderilir?

Otomobillerde Cam Çizik Nasıl Giderilir?

Gün içerisinde maruz kaldığı etkenlerden dolayı otomobillerimizin camları da çizilerek tahrip olmaktadır. Bu çiziklerin ise ileriki zamanda sorun yarabileceğinden ve otomobilin kullanım sırasında işlev kaybından dolayı giderilmesi gerekmektedir. Bu nedenle de otomobil kullanan hemen herkes cam çizik nasıl giderilir? sorusunun cevabını araştırmaktadır. Bu işlemleri evde kendiniz yapabileceğiniz gibi derin çiziklerde de tamirci yardımıyla yaptırmak da mümkündür.

Görüşünüzün net olması açısından büyük bir öneme sahip olan otomobil camlarında, oto cam çizik giderme çok merak edilmektedir. Bu sorunun altından kalkabilmek için ise başlıca yöntemler bulunmaktadır. Peki bu yöntemler nelerdir? İşte ayrıntılar!

Cam Çizik Nasıl Giderilir? Yöntemleri!

Otomobilinizin camında çizik tespit ettiyseniz ve bunu ilk iş kendiniz tamir etmek istiyorsanız öncelikle bir mikrofiber bez ve metal cilasına sahip olmanız gerekmektedir. Fakat eğer mikrofiber bez yoksa bunun yerine makyaj için kullanılan pamukları da tercih edebilirsiniz. Ve oto ön cam çizik giderme için ilk adımı atabilirsiniz.

Otomobillerde Cam Çizik Nasıl GiderilirMetal Cilası Yöntemi

  • Mikrofiber beze veya makyaj pamuğuna metal cilasını bir miktar damlatın
  • Damlattıktan sonra, çiziğin olduğu yerde dairesel hareketlerle camı silin
  • 0 saniye kadar sürecek bu işlemin ardından, ıslanmış ve iyice sıkılan temiz bir bezle tekrar silin
  • Bu işlemi cama zarar vermemek adına yalnızca bir kez yapmaya dikkat edin

Tırnak Cilası Yöntemi

  • Camı iyice temizleyin
  • Kuru ve temiz camın üzerindeki çatlağa bir miktar şeffaf tırnak cilası sürün ve 1 saat kadar kurumasını bekleyin
  • Bir miktar pamuğa aseton dökerek kuruyan cilanın olduğu bölgeyi ovun
  • Nemli bir bezle tekrar silerek camın kurumasını bekleyin

Cam Çizik Giderme Fiyatları Hakkında

Kendi uyguladığınız yöntemler sonucunda aracınızın camındaki çizikleri gidermeyi başaramayanlar, oto cam çizik giderme fiyatları ile ilgili araştırma yapmaktadır. Bu tamirlerin fiyatlarının ise araçtan araca göre değişebileceğini söylemek mümkündür. Çizik giderme işlemlerinde fiyatı belirleyen ana unsurun ise çiziğin hangi katmanda olduğudur. Çünkü bazı camlarda oluşan çizikler çok derin ve alt katmanlarda olacağı için bunların çizik giderme işlemlerinde uygulanacak yöntemler de değişmektedir. Bu da sonuç olarak tamir için gereken fiyatın artmasına neden olacaktır. Fakat aracınızda oluşacak cam çiziklerini vakit kaybeden tamir ettirmeniz, ileriki süreçte maliyet açısından size kazanım sağlayacaktır. Bu bilgiler ışığında cam çizik nasıl giderilir? sorunuza cevap arıyorsanız, siz de önce ev yöntemlerini deneyebilir, ardından tamirci yardımı alabilirsiniz.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?