Oto Ön Cam Ağır Çizik Giderme Yöntemleri
Posted in Çizik Cam Tamiri

Oto Ön Cam Ağır Çizik Giderme Yöntemleri

Arabalarına gözü gibi bakan beylerin ve bayanların dikkatini çekecek bir konuya değineceğiz. Oto ön cam ağır çizik giderme birçok sürücü tarafından merak edilmektedir. Araçların ön, arka ve yan camlarında çeşitli nedenlerle çizikler oluşabilir. Her camdaki çizik önemsenmeli. Fakat ön camdaki çizikler daha fazla önemsenmelidir. Çünkü sürücünün önünü görmesini engelleyebilir. Kazalara neden olabilir.

Küçük bir çizikten ne olacak? Diye düşünmeyin. Çünkü her küçük çizik önemsenmediği zaman büyür ve ilerler. Ağır çiziklerin kapatılması zor olur. Hafif çizikleri sürücüler evde kendi imkanlarıyla giderebilir. Fakat derin ve ağır çiziklerin kapanması çok zordur. Profesyonel ekibin müdahalesi gerekir. Hatta bazı ağır çiziklerin onarımı mümkün olmadığından camın değiştirilmesi gerekir.

Oto Ön Cam Ağır Çizik Giderme ve Önemi

Ön camda bulunan ağır çizikler sürücünün dikkatini dağıtır. Görüş alanını sınırlandırır. Netliğe engel olduğundan dolayı hemen onarılmalıdır. İkinci el satışlarında parçası değişmemiş olan araçlar daha değerlidir. Çok değerli marka arabanız var ve parçası değişmediyse iyi bir fiyata satarsınız. Fakat önemsemeyerek ihmal ettiğiniz ağır cam çiziğinden dolayı camını değiştirmeniz fiyata ister istemez yansıyacaktır. Hem maddi zarara uğramamak hem de kaza gibi sonuçlarla karşılaşmamak için ön camdaki çizikler hemen giderilmelidir. Ağır cam çiziklerinin giderilmesi için biraz çaba sarf etmek gerekir. Bunun için kullanılan ürünler şunlardır;

  • Diş macunu
  • Tırnak cilası
  • Karbonat
  • Selenyum oksitli metal cilası
  • Oto marketlerde satılan kimyasal çizik giderici ürünler

Kimyasallarla Öndeki Ağır Çiziklerin Giderilmesi

Ön camdaki ağır çiziklerin büyük çoğunluğu taş sekmesinden kaynaklanır. Park sırasında, kesici ve delici aletlerin temasıyla da ağır çizikler oluşmaktadır. Oluşan çiziğin tam olarak anlaşılabilmesi için öncelikle camın iyice temizlenmesi gerekir. Camdaki toz ve kirlerin daha fazla çizik oluşturmaması için ıslatılmış ve yumuşak mikrofiber bez kullanılmalıdır. Asla kuru temizlenmemelidir.

Güzelce temizlenen camda bütün çizikler ortaya çıkacaktır. Oto ön cam ağır çizik giderme için kimyasallar kullanılırsa daha profesyonel bir onarım olur. Kimyasalların çiziğe tam olarak yedirilebilmesi için polisaj makinesi kullanılmalıdır. Yüzeyin cilalanması ve pürüzsüz hale getirilmesi için de polisaj makinesi tercih edilmeli. Yapılan işlem neticesinde çizikler kaybolacaktır. Şayet kaybolmayacak kadar derinse ağır çiziklerin giderilmesi işi profesyonel ekibe teslim edilmelidir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?