Profesyonel Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları
Profesyonel Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları
Posted in Çatlak Cam Tamiri

Profesyonel Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları

Şehirler büyüdükçe, işler yoğunlaştıkça arabaya olan ihtiyaç artmaktadır. Araçlarda meydana gelen hasarlar çeşitli boyutlardadır. Ön, arka veya yan camlarda meydana gelen çiziklere sıklıkla rastlanmaktadır. Taş çarpması, yanlış park, kesici veya delici aletlerle çatlak oluşanlar hemen tamirini yapmalı veya yaptırmalıdır. Profesyonel oto cam çatlak tamiri fiyatları aracın markasına, çatlağın derinliğine ve durumuna göre değişmektedir.

Çatlaklar çeşitli boyutlarda olabilmektedir. Hafif olan çatlaklar sürücü tarafından tamir edilebilir. Çatlak derin olmadığından özel olarak üretilen kimyasal ürünler kullanılarak kısa sürede onarılır. Kimyasalların fiyatları yüksek değildir. Onarım işlemi yapıldıktan sonra uzaktan bakan çatlağı anlamaz. Yakına gelen ise camın arasında kalan tozdan kaynaklanan lekeleri görür. Onun dışında çatlaktan iz kalmaz.

Güncel Profesyonel Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları

Arabanın her camındaki çatlak önemlidir. Çatlak kısa sürede tamir edilmezse hafif olsa dahi zamanla büyür ve ilerler. İlerleyen çatlakların tamiri usta eller tarafından yapılmalıdır. İlerlemiş çatlağa amatör biri müdahale ettiğinde camı kaybetme riski oluşabilir. Bundan dolayı profesyonel tamircilere araç götürülmeli ve tamiri usta ellerde yaptırılmalıdır. Ön camdaki çatlak asla ihmal edilmemeli. Çünkü sürücünün sürüş konforunu ve görüş alanını kısıtlar.

Profesyonel Oto Cam Çatlak Tamiri FiyatlarıKılcal çatlakların belli bir santimetreyi geçmesi büyük zararlar oluşmasına nedendir. 15 cm’den büyük olan çatlaklar tamir edilir. Fakat yapılan tamir pek verimli olmaz. 15 cm’e ulaşmadan tamir yaptırılmalıdır. 15 cm’den büyük ve derin olan çatlakların tamirindense değişimi daha kullanışlı olacaktır.

Oto Cam Çatlağını Tamir Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Camda meydana gelen çatlaklar çok derin olmadığı müddetçe tamir edilir. Tamir edilirken fiyatlandırma farklı farklı olacaktır. Çatlak cam tamirini etkileyen unsurlar arasında şunlar vardır;

  • Aracın yerli veya yabacı menşeli olması. Yabancı ve Avrupa menşeli araçların camları döviz üzerinden ülkemize getirilmektedir. Bundan dolayı tamirleri ve değişimleri biraz daha masraflıdır. Tamirleri sırasında daha fazla uğraş gerekmektedir. Gelişmiş makineler kullanılarak tamir yapıldığından fiyatları yüksek olacaktır.
  • Camın kalitesi fiyatlandırmada etkilidir.
  • Çatlağın derinliği ve bulunduğu konum fiyata etki etmektedir.

Yerli veya yabancı marka olması fark etmeksizin cam değişimi tamirinden daha yüksektir. Profesyonel oto cam çatlak tamiri fiyatları, her zaman değişim fiyatlarına tercih edileceğinden çatlak ilerlemeden tamir ettirilmelidir.

 

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?