Profesyonel Oto Cam Çizik Giderme İstanbul
Posted in Çizik Cam Tamiri

Profesyonel Oto Cam Çizik Giderme İstanbul

Araba, günlük hayatın vazgeçilmez parçaları arasında. Özellikle şehirlerin büyümesi, işlerin artması arabaya olan ihtiyacı artırmıştır. Arabaların bazı parçaları dış etkenlerle zaman içinde deforme olabilir. Camlar, taş çarpması, kesici ve delici aletlerin dokunması, park ve kullanım sırasında yapılan hatalardan dolayı çizilebilir. Profesyonel Oto cam çizik giderme İstanbul bölgesindeki profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır.

Tahrip olan camların ihmal edilmeden onarılması gerekir. Çok küçük çizikler ihmal edildiğinde büyüme ve ilerleme yapar. Bundan dolayı küçük veya büyük olmasına bakılmaksızın bütün çizikler hemen onarılmalıdır. İlerleyen çizikler sürücünün görüş alanını etkilediğinden kaza gibi ciddi olumsuzluklara neden olabilir. Çizikler sadece profesyonel ekipler tarafından onarılmaz. Sürücüler kendileri de onarım işlemini yapabilirler.

Malzemeler ve Profesyonel Oto Cam Çizik Giderme İstanbul

Arabaların ön, arka ve camlarında çizikler meydana gelebilir. Ön camdaki sürüş konforu açısından önemlidir. Arka ve yan camlardaki çizikler de arabanın değerinin düşmemesi ve uzun süreli rahat kullanım için önemlidir. Evde yapılacak çizik giderme yöntemleri çeşitlilik arz eder. Yapılacak işlemler için olmazsa olmaz bazı malzemeler vardır. Mikrofiber bez ve cam suyu çizik giderme işleminin temel malzemesidir.

İşleme başlamadan önce camın yıkanması gerekir. Çünkü camdaki lekeler bazen çizik olarak anlaşılabiliyor. Camın güzel ve kusursuz bir şekilde temizlenmesi gerçek çiziklerin ortaya çıkması için önemlidir. Cam suyu ile yapılan temizleme işleminin ardından mikrofiber bez kullanılarak kurulanması gerekir. Kurulamadan sonra kullanılacak malzemeler yönteme göre farklılaşır.

Çizik Giderme için Kullanılan Yöntemler

Oto camındaki çizikler için her evde rahatlıkla bulunabilen malzemeler kullanılır. Metal cilası evinde olmayanlar oto marketlerinden alabilir. İki yöntem çizik gidermek için sıklıkla kullanılır. Bunlar;

  • Metal cilasıyla çizik giderme
  • Tırnak cilasıyla çizik giderme

Metal cilası yönteminde mikrofiber beze veya pamuğa metal cilasından bir miktar dökülür. Ardından çiziğin olduğu yerde dairesel hareketlerle hassas bir şekilde silinir. Kısa bir süre devam eden silme işleminin ardından ıslatılmış ve güzelce sıkılmış bezle çiziğin olduğu yerdeki fazla metal cilası alınır. Metal cilası, cama zarar vermeyecek şekilde birkaç kere uygulanabilir.

Tırnak cilasıyla profesyonel oto cam çizik giderme İstanbul yöntemleri arasında çok sık kullanılır. Temizlenmiş camın çiziğine şeffaf tırnak cilası sürülür. 1 saat kadar kuruması beklenir. Pamuğa veya mikrofiber beze dökülen asetonla çizikten dışarıda kalan fazla cila silinir. Pürüzsüz hale gelen camın çiziği giderilmiş olur.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?