Far Temizleme Nasıl Yapılır?
Far Temizleme Nasıl Yapılır? | Far Temizleme Nasıl Yapılıyor?
Posted in Far Restorasyonu

Far Temizleme Nasıl Yapılır?

Far Temizleme Nasıl Yapılır?

Güvenli bir sürüş deneyimi için araç farlarının sorunsuz bir şekilde hizmet sunuyor olması şarttır. Ancak bu sayede hem güvenli hem de konforlu bir şekilde sürüş deneyimi yaşamak mümkün oluyor. Kimi zaman farklı nedenlerden dolayı farlarda sararma ve solma durumları ortaya çıkabiliyor. Bu sorun ise hem estetik görünüm anlamında hem de güvenlik anlamında beraberinde önemli sorunları getiriyor. Peki far temizleme nasıl yapılır? Bu hizmetler her şeyden önce profesyonellik gerektiren bir uğraştır. Bundan dolayı alanında uzman ve profesyonel bir ekip tarafından yapılmak durumundadır. İşte araç far temizleme nasıl yapılır? Sorusuna dair merak ettiğiniz tüm yanıtlar!

Far Temizleme Nasıl Yapılır? | Far Temizleme Nasıl Yapılıyor?Araç Far Temizleme İşlemi

Araç farları genellikle plikarbondan üretilmiş ve akrilikle kaplı olarak parçalardır. Esasında farların akrilikle kaplı olmasının temel nedeni, farların güneş ışınlarından ve çiziklerden korumak içindir. Zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı farın üzerindeki akrilik kaplama aşınmaktadır. Akrilik kaplamanın aşınmasına paralel olarak farklarda solma ve sararma sorunu ortaya çıkmaktadır. Solmuş fardan kurtulmak için etkili bir çözüm önerisi de mevcuttur. Tam da bu noktada araç far temizleme işlemi profesyonel bir işlem olarak karşımıza çıkar. Peki araç farı temizleme işleminde hangi malzemeler kullanılır? İşte detaylar!

  • Sıvı pasta
  • Plastik cilası
  • Su zımparası
  • Sünger başlık
  • Polisaj makinesi
  • Maskeleme bandı

Görüldüğü üzere far temizleme işlemi için pek çok farklı malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Araç Far Temizleme Nasıl Yapılıyor?

Öncelikli olarak araç far temizleme malzemeleri arasında yer alan maskeleme bandını farın etrafını bantlamakta kullanmalısınız. Bunu esasında kullanacağınız kimyasalların aracınıza zarar vermemesi için yapmak durumundasınız. Farın etrafını maskeleme bandıyla bantladıktan sonra farı ince kumlu bir zımparayla zımparalamalısınız. Sonrasında sıra cila işlemine gelmektedir.

Cila işlemini ise altığınız plastik cilasını süngere sürdükten sonra polisaj makinesi yardımıyla yapmak durumundasınız. Cilayı yavaşça farın üzerine yedirdikten sonra farınızın parladığını görebilirsiniz. Elbette ki araç far temizleme nasıl yapılır? Sorusuna yanıt verirken, bu işin profesyonellik gerektiren bir uğraş olduğunu ifade etmek şarttır. Tam da bu noktada alanında uzman olan ve profesyonel bir şekilde hizmet sunan bir firmadan far temizleme hizmeti almanız mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?