Oto Ön Cam Çizik Nasıl Giderilir?
Oto Ön Cam Çizikleri Nasıl Giderilir?
Posted in Çizik Cam Tamiri

Oto Ön Cam Çizik Nasıl Giderilir?

İkinci el araba alacak olan kişiler almadan önce araçta değişen parça olup olmadığına bakarlar. Değişim olan araçların fiyatı olmayanlara oranla daha düşüktür. Aracının fiyatını düşürmek istemeyenler çok dikkatlidir. Dikkatli kullanılmasına rağmen camlarda çizikler oluşabilir. Oluşan oto ön cam çizik nasıl giderilir? Sorusuna alınacak cevapla sorun büyümeden çözülür. Sorunun büyümeden çözülmesi cam değişiminin önüne geçecektir.

Önde ilerleyen arabanın arka tekerinden seken taş aracınızın ön camını çizebilir. Kesici veya delici unsurlar, park halindeki yanlış manevralar camları çizebilir. Çok küçük bir çizik dahi olsa ihmal edilmemeli hemen giderilmelidir. Çünkü küçük çizikler araç kullanıldıkça ilerle ve büyür. Özellikle ön camdaki çiziklerin büyümesi görüş mesafesini daraltacağından kazalara neden olabilmektedir.

Ayrıntılarıyla Oto Ön Cam Çizik Nasıl Giderilir?

Çiziksiz camlar arabanın bakımlı ve kaliteli olduğunun göstergelerinden biridir. Araç markaları camlarını farklı kalitede üretmektedir. Bazı markaların camları çok kalitelidir. Uzun yıllar kullanılmasına rağmen çizik oluşmaz. Çizik ve çatlaklara karşı dayanıklıdır. Bazı markaların camları ise daha kolay zarar görür.

Oto Ön Cam Çizikleri Nasıl Giderilir? Kaliteli veya kalitesiz olmasına bakılmaksızın çizilen camların hemen onarılması gerekir. Çizikler için en fazla kullanılan yöntemler şunlardır;

  • Metal cilası
  • Tırnak cilası
  • Çizik giderici ürünler

Çizik giderme işlemine başlamadan önde camın güzelce temizlenmesi gerekir. Çünkü camdaki bazı lekeler çizik olarak algılanabilir. Temizlemede cam suyu kullanılması doğru olacaktır. Bez olarak, yumuşak, temiz mikrofiber kullanılmalı. Cam suyu ve mikrofiber bezle yapılan temizlik neticesinde gerçek çizikler ortaya çıkacaktır.

Oto Cam Çiziklerini Giderici Ürünler

Cam üzerindeki toz ve kirler sert bezle silindiğinde camı daha fazla çizeceğinden yumuşak ve ıslak olmasına dikkat edilmelidir. Temizlenen cam metal cilasıyla onarılacaksa temiz beze veya süngere metal cilası dökülür. Dairesel hareketlerle çiziğin olduğu bölgeye sürülür. Birkaç defa işlem tekrarlanır. En son aşamada nemli bir bezle temizlenerek işlem tamamlanır.

Tırnak cilası kullanılacaksa çizik üzerine bir miktar sürülmelidir. 1 saat kadar kuruması beklenir. Ardından pamuğa dökülen asetonla fazlalıklar alınarak çizik onarılır. Daha profesyonel bir onarım isteyenler çizik giderici ürünler kullanabilirler. Oto ön cam çizik nasıl giderilir? Sorusuna cevap olarak verilen çeşitli yöntemlerden biri seçilip camlar ilk günkü kadar sorunsuz hale getirilebilir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?