Sararmış Far Temizleme Hizmeti
Sararmış Far Temizleme Hizmeti
Posted in Far Restorasyonu

Sararmış Far Temizleme Hizmeti

 Sararmış Far Temizleme Hizmeti

Her bir sürücü aracının her zaman ilk günkü bakımında ve temizliğinde olmasını ister. Fakat kullanılan her makine gibi araçlar da zamanla kirlenir ve ekstra bakıma ihtiyaç duyarlar. İç dış temizliği ve periyodik bakımların düzenli olarak yaptırılması, sararmış far temizleme, camların çiziklerinin giderilmesi aracın daha uzun süre ilk günkü kalitede kullanılması adına çok önemlidir.

Arabasına ve yol güvenliğine önem verenler içten sararmış far temizlemek gibi durumlara zamanlarını ayırarak ilk günkü parlaklığında kullanmaya özen gösterir. Çünkü sararan farlar özellikle gece görüşünü olumsuz etkileyerek yol güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Estetik açıcında güzel ve parlak görünmesinin dışında güvenlik açısından far temizliği çok büyük önem arz eder.

Sararmış Far Temizleme Malzemeleri

Geceleyin karşıdan gelen aracın sizin aracınızı fark etmesi, yoldaki kasis ve engeli sizin fark etmeniz için farların parlaklığı çok önemlidir. Dışarıdan yıkanan arabalar temiz gözükür. Fakat gün ışığında bakıldığında zaman içinde farların sararmış olduğu fark edilir. Sararmış farları temizleme işlemi yapılmadığında gece görüşleri tehlikeye girebilir. Farlar çok parlak olmayacağından karşıdan gelen araçlar tarafından fark edilme oranı da düşer.

Sararmış Far Temizleme Hizmeti Far parlaklığını olması gereken seviyeye çıkarmak için sararmış far temizleme fiyatı ne olursa olsun acilen temizletilmelidir. Farların temizliği için markanın servisinden yardım alınabilir. Fakat sürücüler kendileri de bu işlemi yapabilirler. Temizleme için gerekli olan malzemeler her yerde bulunabilir. Kolayca elde edilen malzemeler ve ayrılan kısa bir süreyle farınızı temizlemeniz mümkündür.

Sararan Farları Temizleme Yöntemleri

Sararmış farlarınızı temizlemek ve eski parlaklığını geri kazanmasını sağlamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz;

  • Otomobil pastası kullanarak; otomobil pastası dökülen bez veya fırça yardımıyla far dikkatlice ovulur. Ovma işleminden sonra bir müddet beklenir. Temiz ve nemli bez yardımıyla pasta güzelce temizlenir. Şayet far çok fazla kirli ve sararmış ise aşağıdaki iki teknikten birini kullandıktan sonra pastalama işlemini yapabilirsiniz.
  • Zımpara kullanarak; 1500 veya üzeri zımpara kullanılarak far temizliği yapılır. İşleme geçmeden önce farın çevresi maskeleme bandı ile sarılır. Islatılan zımpara yardımıyla çok kuvvet uygulamadan far ovulur. Yeni nesil araçlarda zımpara zarar verebilir. Bundan dolayı özel temizleme keçelerinden kullanılmalıdır.
  • Diş macunu kullanarak; diş macunu sararmış far temizleme işleminde en etkili malzemelerden biridir. Beze sürülen diş macunuyla farın sararmış kısımları güzelce ovulur. Kirlerin çıktığından emin olduktan sonra farklı bir bezle macun temizlenir.

Daha önce yorum yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Call Now Button
WhatsApp'ı Aç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?